За ініціативи Київської територіальної організації «Блок Петра Порошенко «Солідарність» юристи-волонтери надають правову допомогу громадянам

  2

Про це в рамках круглого столу «СТОП Корупції в Київській області – від слів до дій» повідомив Лев Парцхаладзе

Київ, 16 квітня 2015 року

Столична обласна державна адміністрація спільно з Київською територіальною організацією «Блок Петра Порошенко «Солідарність» провела відкриту дискусійну панель «СТОП Корупції в Київській області – від слів до дій». Під час заходу перший заступник голови КОДА і керівник Київської територіальної організації «Блок Петра Порошенко «Солідарність» Лев Парцхаладзе презентував детальний план зниження рівня зловживань в дозвільних та погоджувальних інстанціях області – Держземагентстві, Держреєстрі, Держархбудінспекції та районних управліннях архітектури і містобудування.

За словами Лева Парцхаладзе, за рік на Київщині Держземагентством, Держреєстром, Державною архітектурно-будівельною інспекцією та управліннями архітектури і містобудування видається близько 300 тисяч документів дозвільного характеру, а тіньовий обіг коштів у цих інстанціях становить 200 мільйонів гривень.

1-4

«За даними Transparency International Україна, наша країна за рівнем        корупції посідає 142-е місце зі 176 країн. Безперечно, перемогти корупцію одразу в усій країні неможливо. Потрібно починати «знизу», з окремих випадків», – переконаний Лев Парцхаладзе.

Згідно з презентованим планом, передусім треба боротися з фірмами-посередниками, задіяними у корупційних схемах керівників дозвільних органів, усувати корупційні шпарини у законодавстві, інформувати громадян про їхні права тощо.

Правову допомогу громадянам вже зараз за ініціативи Київської територіальної організації «Блок Петра Порошенко «Солідарність» надають юристи-волонтери. На території області вже діє понад 20 юридичних приймалень (до кінця квітня їх буде 37), де кожен охочий може тримати кваліфіковану допомогу правника. Також проводяться роз’яснювальні семінари щодо роботи як дозвільних та узгоджувальних інстанцій,так і органів місцевого самоврядування.

Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра зазначив, що у КОДА питання боротьби з корупцією перебуває на особливому контролі, а головними інструментами цієї боротьби є відкритість, прозорість і громадський контроль.

«Наше завдання – зробити ці зміни системними, досягти насправді прозорого отримання дозвільних документів, щоб люди повірили у те, що можна добитися справедливості. Ми запрошуємо до співпраці громадськість, адже без активної позиції кожного громадянина систему корупції зламати не вдасться», – зазначив Володимир Шандра.

А голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк розповів, що у найближчий час буде замінено на конкурсній основі керівників усіх територіальних органів Держгеокадастру. При цьому «кадрові зміни лише один з елементів боротьби з корупцією».

Він також нагадав, що на базі Київської області Державна архітектурно-будівельна інспекція реалізовує проект зі створення консультаційних центрів, які допоможуть у боротьбі з посередницькими фірмами, що мають корупційним зв’язки з дозвільними інстанціями.

Дискусійна панель відбулася за підтримки територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в Київській області, Громадської ради КОДА, Американського центру громадського права (ACLC), Антикорупційного Комітету Майдану та SPN Communications.