Лев Парцхаладзе: «Корупція виникає там, де люди не знають своїх прав»

Боротьба з корупцією – це системна робота, а не тільки покарання чиновників-хабарників, вважає перший заступник голови Київської облдержадміністрації, голова Київської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Лев Парцхаладзе. В інтерв’ю «Українським новинам» він розповів, що в першу чергу потрібні кадрові зміни в державних органах, які надають послуги населенню, адже в умовах ринкових відносин вони продовжують працювати за радянськими лекалами, змушуючи громадян давати хабарі.
«Потрібна глобальна зміна поколінь, і на державних посадах мають бути люди, які можуть впроваджувати зміни, яких вимагає сучасне життя», – зазначив Лев Парцхаладзе.
Друга умова зменшення корупції, на його думку, – спрощення процедур отримання різних дозволів і погоджень через внесення змін до законодавства. Мета – мінімізувати кількість ситуацій, коли чиновник може відмовити на свій розсуд в отриманні дозволу. І третя умова, вважає політик, – це інформованість громадян щодо отримання дозвільних документів, адже «корупція виникає там, де люди не знають своїх прав». Аби громадяни більше знали про свої права, в КОДА за підтримки партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» відкрили гарячу лінію (044 578 0004), на якій консультують кваліфіковані юристи. Також поширюються друковані інформаційні матеріали в дозвільних інстанціях.
«Я не хочу мислити про боротьбу з корупцією як чиновник. Краще мислити як громадянин, тоді приходить розуміння, що саме потрібно викорінювати, адже боротьба повинна бути конкретною, а не з вітряками», – зазначив Лев Парцхаладзе.
Крім того, він повідомив, що виявлені його командою випадки можливих зловживань з боку чиновників колишнього Держземагентства, Держреєстру, Держархбудінспекції та місцевих управлінь архітектури вже передані в правоохоронні органи.