У Білій Церкві відзначили День пам’яті та примирення

8 травня Україна вперше у своїй історії відзначила День пам’яті та примирення з нагоди перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Біла Церква також долучилася до європейської традиції відзначення Дня Перемоги, провівши цього дня ряд заходів, в яких вшанувала пам’ять героїв Другої світової війни і тих, хто ціною власного життя нині захищає суверенітет і єдність незалежної України.

IMG_5649

Велелюдний мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення відбувся біля пам’ятника «Скорботна мати», розташованого на братському захороненні воїнів 232-ї та 340-ї стрілецької дивізій, що загинули у Білій Церкві в 1943-1944 роках.

Участь у мітингу взяли представники трудових колективів міста, учні навчальних закладів,  вихованці дитячих садочків та почесні гості – ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій, партизани, підпільники, працівники тилу.

З вітальним словом до учасників дійства звернувся заступник Білоцерківського міського голови, член Київської територіальної організації Партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Геннадій Джегур.

Виступаючий підкреслив визначальну роль українців у перемозі над нацизмом, наголосив на непомірних втратах України у Другій світовій війні та висловив безмежну вдячність ветеранам, котрі подарували нам можливість жити і працювати.

IMG_5753

«Дорогі наші ветерани, – зазначив Геннадій Джегур, – прийміть щирі, синівські, слова вдячності за ваші мужність і відвагу, за вашу відданість і любов до рідної землі, за ваш патріотизм, за те, що сьогодні ви разом з нами відзначаєте величну дату 70-річчя Перемоги! Низький уклін вам і безмежна вдячність! Ваш подвиг і сьогодні надихає наших відважних бійців, котрі героїчно обороняють суверенітет і цілісність України під час антитерористичної операції на Сході нашої держави”.

На завершення мітингу учасники урочистостей вручили ветеранам букети та поклали квіти до братської могили.