Бійці батальйону «Київська Русь» повернулись додому

77 демобілізованих бійців 25-го батальйону «Київська Русь», які рік служили в зоні АТО, повернулись на мирну землю. Протягом року вони під кулями та градами боронили Батьківщину від російських найманців. За рік на передовій бійці побували в Іловайському котлі та вийшли живими з Донецького аеропорту. 25-й батальйон тероборони виконував завдання поблизу Дебальцевого, Рідкодуба, Нікішиного та Вуглегірська.20150605-AE__5673-1920

 

На Київському вокзалі хлопців зустрічали як справжніх героїв. По гучномовцю озвучували, що на першу колію прибуває потяг із бійцями АТО. Родичі, затамувавши подих, виглядали потяг.

На Київському вокзалі хлопців зустрічали як справжніх героїв. По гучномовцю озвучували, що на першу колію прибуває потяг із бійцями АТО. Родичі, затамувавши подих, виглядали потяг.

Привітати з поверненням на рідну землю з’їхались партійці з усієї Київської області – з Броварського, Макарівського, Фастівського, Білоцерківського, Києво-Святошинського районів та міста Біла Церква. Зустрічали з хлібом та сіллю та з національними прапорами. Для кожного бійця у подарунок заготували своє серце з написом «Моєму захисникові».

20150605-AE__5733-1920

Представники Макарівського району прийшли буханцем та сіллю і українським стягом. Поруч родина бійця із Макарова – Миколи Малюка. « Чоловіка призвали з нового року, сказали підпадаєш під другу хвилю мобілізації, запитали, чи готовий служити своїй Батьківщині. Він навіть не вагався, сказав, що якщо не піде на війну – не зможе дивитись дітям у вічі». Нині родина радіє, що батько повертається додому цілий та неушкоджений.

20150605-AE__6418-1920

І ось довгоочікувана мить. На перон сходять десятки хлопців у камуфляжі. Сльози щастя застилають очі дружин, діти міцно стискають батьків в палких обіймах. Жителька Боярки Олена Качан не натішиться, після довгих місяців розлуки побачила сина. «Він нам нічого не казав до останнього, поставив перед фактом. Сказав, мамо, я завтра в армію піду. Я як мати не заперечувала, а що я могла сказати синові у 32 роки. Серце краялось, коли він був у Дебальцевому»- згадує жінка.

20150605-AE__6233-1920

«Загалом, додому вже повернулися майже 170 військовослужбовців батальйону. Частина бійців виїхали із зони АТО своїм ходом. Дехто вчора приїхав, бо не було фізичної можливості приїхати всім разом… Маємо втрати 25 чоловік загиблих і один в полоні. Працюємо над тим, щоб визволити бранця. Ведемо переговори… Дехто збирається вертатись назад. Найважче було дивитись в очі батькам, матерям і чекати. Коли хлопці виходили в рейд, переривався зв’язок, обривалось життя. Найважче потім приїжджати і дивитись в очі родинам, дружинам. Але комусь це треба робити. І це було найважче» – згадує жорстокі реалії війни командир батальйону Андрій Янченко. “Маємо втрати, наразі, 25 чоловік загиблих і один в полоні досі знаходиться. 158 осіб у нас поранених, різного ступеню, є важкі, є легкі, є контузії, є психологічні травми, дуже багато психологічних травм. Після контузії, з’являються психологічні травми”, – зазначив командир 25-го батальйону тероборони “Київська Русь” Андрій Янченко. Поруч його дружина Євгенія, вона поїхала за чоловіком на фронт. І була поруч майже до моменту демобілізації. Для Євгенії боротьба за Україну почалась ще на Майдані, тоді під час Революції Гідності жінка пішла в медичну бригаду. А с початком неоголошеної війни, закінчила медичні курси і організувала санбат при «Київській Русі». Та за кілька тижнів жінка була змушена повернутись із зони АТО, коли дізналась, що чекає на дитину.

20150605-AE__6347-1920

Представник Броварського осередку партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка» Юрій Плакся подарув Євгенії Янченко букет квітів. Партієць запевнив, що в районі демобілізованих бійців не залишать без розради та допомоги. А сім’ї загиблих бійців та тих хто досі на фронті – отримають усю необхідну допомогу.

20150605-AE__6282-1920

Представник Макарівського осередку партії «Солідарність»-Блок Петра Порошенка» Роман Бельмега повідомив, що по всій Київській області за ініціативи партії працюють пункти необхідної юридичної допомоги – офіси «Правового порадника». Там бійці зможуть дізнатись як отримати статус учасника АТО, оформити земельну ділянку тощо.

20150605-AE__6317-1920

 

З київського вокзалу демобілізовані бійці роз’їхались по домівках. Частина з воїнів не приховують, що після ротації знову повернуться на лінію вогню відвойовувати незалежність та цілісність України.