Київщина долучилась до вшанування Дня пам’яті та примирення

8 травня, у День пам’яті та примирення, ми згадуємо та дякуємо героям, які 75 років тому наблизили довгоочікуваний мир. Близько 10 млн українців стали жертвами найкривавішої в історії людства війни. У день скорботи партійці “Європейської Солідарності” разом з активістами покладають квіти до пам’ятників, меморіалів, могил невідомого солдата, жертв Другої світової війни та загиблих в АТО/ООС воїнів. Активно долучилася до вшанування Дня пам’яті та примирення і Київщина.

“Мільйони українців віддали своє життя у боротьбі з нацизмом. На Київщині немає жодної родини, якої б не торкнулися страхи Другої світової війни. На жаль, з кожним роком героїв залишається все менше. І настане час, коли останній солдат залишить нас, а разом з ним і спогади. Так відійде ціле покоління. Тому дуже важливо пам’ятати та шанувати кожного, хто боровся за перемогу над нацизмом у Другій світовій війні”, – говорить керівник штабу «Європейської Солідарності» Київщини Георгій Цагареішвілі.

Партійці “Європейської Солідарності” по всій Київщині віддавали данину глибокої поваги та вдячності колишнім фронтовикам. Зокрема, на Макарівщині перший заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова, голова Макарівської районної ради Олександр Гулак, заступник голови Макарівської РДА Іван Рознай, ветерани Другої світової війни та АТО/ООС поклали квіти до пам’ятника жертв боротьби з нацизмом.

“Вічна шана і пам’ять воїнам, які наближали перемогу в 1945 році. Слава героям, що виборюють мир зараз на сході України”, – прокоментувала Тетяна Семенова.

Обухівщина також вшановує пам’ять загиблих борців з нацизмом у Другій світовій війні.  Активісти Волонтерського штабу “Європейської солідарності” поклали квіти до Меморіалу слави в місті Обухів.

“Ми пам’ятаємо всіх тих, хто загинув у Другій світовій війні. Також вшановуємо воїнів АТО/ООС, які не повернулися додому. Низько вклоняємо голови в знак пам’яті про всіх загиблих”, – голова Обухівського міського осередку “Європейської Солідарності” Михайло Трач.

У День пам’яті та примирення, партійці Кагарлицької районної організації «Європейської Солідарності» також вшанували пам’ять героїв, покладанням квітів до Братської могили солдатів 342-го та 1129-го стрілецьких полків Луб’янської дивізії, могили лейтенанта Ізотова, пам’ятного знаку жертвам нацизму, а також могили невідомих солдатів, які загинули при визволенні Кагарлика.

“Сьогодні, 75 років потому, важливою є пам’ять про події Другої світової війни, справжні масштаби якої неможливо ані усвідомити, ані прийняти, ані змиритися з ними. Велику ціну за Перемогу заплатила і Кагарличчина. За роки війни загинуло на фронтах, у партизанських лісах, розстріляно, закатовано понад 15 тисяч жителів району. У пам’ять про тих, хто загинув, встановлені пам’ятники й обеліски, іменами героїв названі вулиці. У сорока братських могилах на території сіл і міста Кагарлика спочиває понад 1600 бійців різних національностей, що загинули при визволенні району”, – розказує голова районної організації «Європейської Солідарності» Віталій Карлюк.

Вшанували пам’ять полеглих і у Вишгороді. Очільник районного партійного осередку Ростислав Кириченко, активісти та волонтери поклали квіти до братської могили, до пам’ятного знаку Невідомому Солдату та до Пам’ятника-музею визволення Києва на території Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році».

«Схиляємо голови перед героями минулих літ і бажаємо незламності і мужності нашим сьогоднішнім захисникам! Пам’ять у наших серцях. Пам’ятаємо! Перемагаємо! Миру кожній родині і всій Україні!»  – наголосив Ростислав Кириченко.

У Бучі партійці “Європейської Солідарності” також вшанували всіх, кого торкнулась війна: ветеранів, що боролися з нацизмом і перемогли його, військовополонених, остарбайтерів, підпільників, дітей війни, цивільних, які постраждали від окупації і бойових дій.

“В День пам’яті та примирення, котрий через карантин проходить особливо тихо – без помпи, без гасел, без бравади, – гостро відчувається, що саме наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювались”, – говорить керівник Волонтерського штабу “Європейської Солідарності” в Бучі Людмила Войналович.

З глибокою повагою та вдячністю привітали колишніх фронтовиків керівник Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» Яготинського району Володимир Гончар разом з однопартійцями. Також ветеранам Другої світової війни партійці передали продуктові набори від Фонду Петра Порошенка.

Продуктові набори разом зі словами вдячності, квітами й вітаннями отримала у Броварах місцева ГО «Захист дітей війни 1941-1945 років та їх сімей». Також депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності» Олег Іваненко, представники броварського міського осередку партії, ВГО «Справа Громад» і місцеві волонтери прийшли до пам’ятника Воїнам-танкістам, які звільняли Бровари від нацистських загарбників, щоб віддати шану загиблим. https://youtu.be/vP6EooB9FGk

Окрім цього, партійці відвідали учасника бойових дій у Другій світовій війні, броварчанина Якова Семеновича Міхалкова. Ветерану виповнилося нещодавно 101 рік.

Цього року традиційно привітали ветеранів Другої світової війни увагою і допомогою Волонтерський штаб «Європейської Солідарності» у Києво-Святошинському районі.

“Розвезли продуктові набори із засобами захисту нашим ветеранам, які 75 років тому боронили свою країну від окупантів, від жаху нацистської навали. В очах цих мужніх людей  – спогади про роки війни, страшні та жахливі. Але разом з тим – честь, відвага і сила. Дякуємо ветеранам за мужність, за наше теперішнє і майбутнє”, – зазначив керівник Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» у Києво-Святошинському районі Вадим Гедульянов.

Партійці “Європейської Солідарності” продовжують вшановувати ветеранів, покладати квіти до пам’ятника та допомагати ветеранам продуктами. 9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні активісти також завітають в гості до героїв.

Пам’ятаємо. Перемагаємо. Слава Україні!