“Ми не маємо права залишити чорнобильців та бійців АТО без спеціалізованої медичної допомоги”, – Тетяна Семенова

Державою має бути передбачено прямі субвенції та окремий пакет від НСЗУ для надання медичних послуг в базових лікарнях чорнобильцям, учасникам бойових дій та інвалідам.

З цим проханням прийнято рішення звернутися до МОЗ та Мінсоцполітики України під час зустрічі першого заступника голови Київської обласної ради, очільниці Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» Макарівщини Тетяни Семенової з в.о. Генерального директора КНП КОР «Київська обласна лікарня», заслуженим лікарем України, доктором медичних наук Володимиром Єлагіним та головою Всеукраїнської спілки інвалідів Чорнобиля Іваном Дердою.

 «Турбота про людей, які ціною власного здоров’я врятували мільйони співвітчизників від наслідків Чорнобильської аварії, які сьогодні захищають цілісність нашої держави, мир і спокій кожного з нас на сході – це обов’язок держави, кожного політика окремо. Ми не маємо права залишити цих людей без спеціалізованої медичної допомоги, реабілітації, звичайного лікування», – наголосила  Тетяна Семенова.

Щороку базовим закладом, де проходили медичне обстеження, лікування й реабілітацію ліквідатори аварії на ЧАЕС, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1,2,3 категорій, інваліди війни, учасники бойових дій, у тому числі АТО/ООС, була Київська обласна лікарня №2. Надання медичних послуг базовим закладом передбачені постановою Кабінету Міністрів України №1218 від 04.10.1996 р.

Так було до нинішнього року. З перетворенням закладу на КНП, яке відбулося в рамках медичної реформи, лікарня втратила в статуті пункт, який визначав можливість надалі надавати послуги цим категоріям громадян. Адже для усіх лікарень діє типовий статут, а окремого пакета медичних гарантій від НСЗУ для чорнобильців і АТОвців не існує.

На допомогу КНП КОР «Київська обласна лікарня» сьогодні розраховують 73 031 жителів Київщини. А це: учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 32 418 осіб; потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи (1,2,3 категорій) – 33 036 осіб; учасники бойових дій та інваліди війни – 7 577 осіб, у тому числі учасники АТО/ООС – 2 156 осіб.

До слова, такі базові лікарні є в кожній області, а ще центри й інститути державного рівня.