«Волонтерський штаб у Фастові працюватиме до кінця карантину», – Георгій Цагареішвілі

У період пандемії, коли в Україні зупинився транспорт, згорнув діяльність малий бізнес, ввели карантинні заходи, – підтримкою для громади Київської області став Волонтерський штаб «Європейської Солідарності». Підрозділ якого активно працює і у Фастові.

За час карантину волонтери передали мешканцям Київщини вже більше 6000 тисяч продуктових наборів, понад 70 000 масок, завезли лікарням сучасне обладнання і тисячі захисних костюмів. Як у цих надскладних для країни умовах вдалося організувати потужний волонтерський рух, до якого приєднується все більше людей, – розповів керівник обласного Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» Георгій Цагареішвілі. 

Довідка: 

Георгій Цагареішвілі – депутат Київської облради, голова фракції «Європейської Солідарності». До 2015 року він у політиці не був, займався бізнесом. Георгій Цагареішвілі – генеральний директор ТОВ «Нове століття груп», власник охоронних та будівельних фірм. Йому 45 років, він з тих, хто виходить за рамки і впевнено йде до мети. Ерудований, людяний і вольовий. Колеги характеризують його як людину честі, яка завжди дотримує слова. Народився у Грузії, але давно переїхав в Україну. Одружений, має сина і дочку. Хобі – великий теніс.

– Георгію, розкажіть кому і чим допомагають волонтери «Європейської Солідарності»?

– Волонтерський штаб «Європейської Солідарності» був створений по всій Україні з першого дня карантину, в тому числі і в Київській області. Наша команда має сильну структуру по районах і містах. Завдяки чому оперативно реагуємо на звернення земляків, для яких така підтримка є, без перебільшення, рятівною. Ми для себе взяли кілька напрямків: допомога пенсіонерам, людям з інвалідністю, багатодітним родинам, сім’ям героїв АТО/ООС, а також підтримка лікарів.

Як показує невтішна статистика, серед усіх, хто захворів на коронавірус, кожен п’ятий – медик. І якщо ми хочемо вистояти і подолати пандемію, нам потрібно допомогти і зберегти здоров’я нашим лікарям. Зокрема, Фонд Петра Порошенка доставив в Україну за цей складний час понад 130 тис. захисних костюмів. На Київщині ми передали тисячі костюмів по 14 опорним лікарням. Також постійно допомагаємо медзакладам обладнанням, масками, респіраторами, рукавичками, шапочками, захисними окулярами. Крім цього, організували довезення медиків на роботу і додому. Активно допомагаємо лікарням з технікою та ремонтами.

Знаєте, лише одне слово «дякую» від лікарів, для яких засоби захисту життєво важливі, надихають і дають сили не зупинятися. 

Нещодавно наш волонтерський штаб придбав для громади Київщини 10000 наборів із засобами індивідуального захисту. У кожен пакунок ми поклали рукавички, захисні маски, антисептики, а також інформаційні матеріали про правила перебування на карантині. Набори наші волонтери безкоштовно роздають всім охочим – на вулицях, біля супермаркетів і загалом всюди, де це зараз можливо. Крім цього, Волонтерський штаб продовжує передавати мешканцям Київщини продуктові набори. Та, на жаль, людей, яким необхідна підтримка, не стає менше. Навпаки – хтось втратив роботу, комусь самотужки доводиться годувати багатодітну родину, пенсіонери залишаються на самоізоляції… Ми отримуємо від людей все нові і нові заявки на допомогу, за день надходить понад 100.


– Щоб встигнути все це потрібна дійсно сильна команда. Хто входить до Волонтерського штабу?

– Наші волонтери – це і члени «Європейської Солідарності», активісти і просто люди, які ніколи не займалися політикою і не були в партії. Взяти до прикладу Фастів, де Волонтерський штаб координує Мирослава Смірнова. Більшість місцевих волонтерів – люди, які до цього не були у нашій партії. Вони навіть ніколи не входили до БПП. Але коли активісти побачили, що в цей скрутний час вони теж можуть долучитися і допомогти, – стали пліч-о-пліч і почали допомагати. Наразі у Фастові – один з кращих Волонтерських штабів області. 

– Як довго плануєте продовжувати цю роботу?

– Ми прийняли рішення, що діяльність волонтерських штабів буде тривати доти, доки ситуація в країні не стабілізується. Бо ніхто не може сказати, коли завершиться карантин і зникне загроза захворювання на коронавірус. До того ж, у наших штабах волонтерять за покликом душі, а не тому, що хтось когось змушує. І люди дійсно хочуть допомогти, підтримати, нехай і не у великих масштабах, а хоч чимось. 

– Коли «Європейська Солідарність» доформує міські партійні осередки? Яким чином буде відбуватися відбір кандидатів до місцевих виборів і чи будуть входити туди колишні члени партії  БПП «Солідарність»?

– Цей процес  триває. Найближчим часом будуть затверджені всі очільники партійних організацій. Всередині партії плануємо праймеріз, для того, щоб обрати дійсно найсильнішого кандидата. До того ж, ми завжди готові приймати до нашої команди гідних людей, які мають підтримку мешканців. 

Щодо колишніх членів БПП скажу, що, звісно, основну команду з достойних людей буде збережено. А тим людям, які дискредитували себе і БПП, в «Європейській Солідарності» місця не буде. Насправді сьогодні говорити про все це ще зарано, бо зараз наше найголовніше завдання – волонтерська діяльність. До того ж, я хочу перевірити в роботі, хто і як у такий складний період пандемії зможе об’єднатися і дійсно стати для людей надійним тилом. 

А у виборчий процес будемо заходити тоді, коли це буде офіційно оголошено і коли ми будемо розуміти, за якими правилами відбуватимуться цьогорічні місцеві вибори. 

Взагалі вважаю, що роль волонтерства у наш час – неоціненна. Я долучився до цієї справи у 2014-му. І переконаний, що саме завдяки підтримці волонтерів у 2014-2015 рр. вдалось зупинити поширення військової агресії по Україні. Згодом підключилась держава, але першими змогли організуватися і допомогти саме волонтери. Ось і зараз, в період карантину, ми розуміємо, наскільки важливою є ця допомога. Бо коронавірус  – невидимий ворог, з яким теперішній уряд не може впоратися самотужки.

– Після того, як ви очолили фракцію «Європейської Солідарності» в обласній раді, позиції партії на Київщині суттєво посилились. Якою є зараз робота в облраді: арена протистоянь чи конструктив?

– Наразі в Київській обласні раді немає протистоянь. Як приклад, хочу навести факт, що ми вже 19 грудня 2019-го прийняли бюджет області на 2020 рік. Ви знаєте, що зазвичай це вдавалося зробити у поточному році, у травні-червні. А так 1 січня Київщина зайшла у новий рік вже з прийнятим бюджетом.  Ось це я вважаю конструктивною роботою, яку нам вдалося налагодити. Коли депутати відкидають політичні амбіції і дійсно працюють на благо своїх округів. До речі, на боротьбу з коронавірусом ми виділили з обласного бюджету 76 млн грн. Це і для придбання апаратів ШВЛ, захисних костюмів, медикаментів тощо. 

– Чи робите ви соціологічні дослідження по області, які зазвичай проводять партії перед черговими виборами? Які показники довіри до влади показують ваші заміри?

– Ми хотіли робити такі рейтинги по області. Проте, у зв’язку з карантином, зрозуміли, що не зможемо отримати об’єктивні дані. Після завершення карантинних обмежень ми повернемось до цього питання. А стосовно довіри чи розчарування щодо нинішньої влади – думаю, настрої людей всі ми відчуваємо. Але коментувати це без свіжих цифр я поки утримуюсь.

За матеріалами fastivnews.city