День вишиванки в Броварах: гімн України, танці та Маруся Звіробій

Сьогодні, 21 травня, дорослі та маленькі броварчани у вишитих орнаментом сорочках зібралися в парку «Перемога». Щороку третього четверга травня мешканці Броварів відзначають Всесвітній День вишиванки – свято, яке покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Захід організовано Волонтерським штабом «Європейської Солідарності» Броварщини на чолі з депутатом Київської обласної ради Олегом Іваненком, депутатами фракції «Європейська Солідарність» у міській раді, а також місцевими активістами та волонтерами. Почесним гостем свята стала відома громадська діячка, доброволець АТО/ООС Маруся Звіробій, яку запросила очільниця броварського осередку ГО «Справа Громад» Богдана Драч.

Десятки юнаків та дівчат, чоловіків та жінок зібралися у парку «Перемога», щоб привітати одне одного зі святом та зробити невеличку фотосесію у національно-етнічному стилі. На заході, окрім мешканців Броварів та району, були присутні також представники Баришівської громади.

«У всьому світі День вишиванки ідентифікується саме з українською етнічною вишивкою. Це дуже приємно. Також радує те, як багато броварчан зібралося на свято», — захоплено поділилася враженнями депутатка Броварської міської ради від «Європейської Солідарності» Галина Негода.

 «Українська вишиванка має невичерпну енергетику, пов’язує між собою цілі покоління та будить патріотичні почуття в серці кожного українця! Нам потрібне зміцнення української ідентичності, нехай воно буде обов’язково на тілі, заради процвітання нашої України», — поділилася думками депутатка Броварської міської ради від «Європейської Солідарності» Ірина Веремчук.

Зважаючи на карантинні обмеження, гості свята дотримувалися дистанції та були в масках. Деякі броварчани проявили особливу оригінальність та прийшли в масках з вишивкою. На заході панувала щира, радісна атмосфера з танцями.

«Я у Броварах вперше та приємно вражена теплою зустріччю. Броварчани одягнули мене у вишиванку. Національний одяг дуже радує, адже у вишиванці ти завжди красуня», — радісно поділилася думками українська героїня, доброволець АТО/ООС Маруся Звіробій.

«Для мене вишиванка — це пам’ять…. Пам’ять про тих, хто віддав життя за нашу Батьківщину. Червоно-чорні кольори символічно передають те, що переживає зараз Україна. Війна продовжується, і для мене вона не завершиться аж до перемоги», — підкреслила Маруся Звіробій.

 На прохання броварчан українська героїня охочим роздавала автографи та робила спільні фото.

Мешканці Броварів разом з депутатами, активістами та волонтерами вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих за Незалежність України, а потім заспівали найголовнішу пісню — гімн України. Разом із завершальними акордами державного гімну громада вигукнула патріотичні гасла: «Слава Україні — Героям Слава!»

Фото – Анатолій Бовтрук