Акція з порятунку озера в Броварах – «Європейська Солідарність» вимагатиме змін до міського бюджету на 2021 рік

Цими вихідними в Броварах пройшла «екологічна» акція з порятунку найбільшої в місті водойми. Захід відбувся в парку «Приозерний» за підтримки Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» на чолі з депутатом Київської обласної ради Олегом Іваненком.

У флешмобі також взяли участь депутати Броварської міської ради, активісти міського осередку «Європейської Солідарності» та ВГО «Справа Громад», а також небайдужі мешканці районів Пекарня та Геологорозвідка.

За словами депутата Олега Іваненка, учасники акції зібралися, щоб вимагати від міської влади та мера Броварів довести розпочатий у 2016 році проект розчищення водойми до логічного кінця. Тоді, по проекту, роботи не завершились, були зруйновані підземні джерела, озеро почало заболочуватися і висихати.

 «Електронна петиція щодо врятування озера зібрала 250 голосів практично за три доби. Це фактично рекорд. Звернення до мера зібрало більше тисячі підписів від мешканців, які проживають біля парку «Приозерного», — наголосив Олег Іваненко.

Акція розпочалась хвилиною мовчання в пам’ять хлопчика Владислава Даценка, який загинув в озері від удару електричного струму. Саме цей трагічний випадок привернув увагу громади до того, що підрядник виконував роботу без дотримання норм безпеки. Після розслідування та вивчення ситуації тимчасовою депутатською комісією, стало зрозумілим, що роботи по очищенню озера — це намив піску для продажу. Версія поліції вже упродовж 4-х років звучить так — «триває слідство».

Як розповів учасник акції, експерт з екологічних питань, доцент Державної екологічної академії Богдан Кравченко, найбільша проблема озера — катастрофічно низький рівень ґрунтових вод у ньому.

«Озеро має велику історію. Біля водойми свого часу була побудована клініка поміщиків Фіалковських, бо вода мала лікувальні властивості! Сьогодні озеро знаходиться у критичному стані. Останні два роки рівень води у ньому швидко зменшується. Водойма повинна відновлюватися. Натомість порушена гідротехнічна споруда, яка мала б виконувати функції відновлення озера. Тому утримувати баланс води неможливо. Варто докласти всіх зусиль для порятунку озера!», — зазначив доцент екологічної академії Богдан Кравченко.

Фахівець запропонував провести дослідження, які дадуть можливість обстежити підземний рельєф та наявні джерела, а також провести геодезію. Такі роботи може замовити не лише міська рада, а й приватні структури. Депутат Олег Іваненко пообіцяв взятись за це.   

 «Одне з наших головних завдань – добитися, щоб у бюджет 2021 року було включено фінансування очисних робіт озера” — наголосив депутат Олег Іваненко.

Як розповіли депутати Валерій Іваненко та Сергій Батюк, подальшим діям виконкому міськради буде приділена максимальна увага.

«Мер Броварів має довести очищення єдиного природного озера в Броварах до логічного завершення. Це тепер для нього справа честі», — заявив депутат Броварської міської ради від «Європейської Солідарності» Валерій Іваненко.

Зі своєї сторони керівник міського осередку Сергій Батюк пообіцяв максимально проконтролювати процес відновленням робіт задля порятунку озера.

Мешканці Броварів закликали владу звернути увагу на проблему порятунку озера та не допустити, щоб місто втратило водойму.

Вже на найближчому засіданні виконкому Броварської міської ради має бути винесений проект рішення.

Наприкінці акції, учасники організували флешмоб. Всі фотографувалися на штучному острівці, який утворився через пересихання водойми.