“Європейська Солідарність” Броварщини відсвяткувала річницю безвізу велопробігом

Річниця безвізу в Броварах об’єднала десятки небайдужих містян, громадських активістів, велоактивістів та членів місцевих громадських організацій. “Європейська Солідарність” Броварщини долучилася до загальноукраїнської акції «Україна і Європейський Союз — три роки з безвізом».

Ще зранку, 11 червня, в блозі місцевого інформаційно-аналітичного агентства «Трибуна-Бровари» своє бачення про значимість для України безвізового режиму з ЄС висловила депутатка Броварської міської ради фракції «Європейська Солідарність» Ірина Веремчук.

Далі естафету підходив її колега по фракції, депутат Євген Гредунов, який записав відео-вітання зі святом.

Святкування річниці безвізу в Броварах відбулося на головній площі міста — Майдані Свободи. Захід пройшов за підтримки місцевого Штабу «Європейської Солідарності» на чолі з обласним депутатом Олегом Іваненком та ВГО «Справа Громад».

Спочатку активісти створили величезний колаж – об’єднали фотографії з робочих та туристичних поїздок броварчан країнами Європи. Потім поділилися своїми враженнями від подорожей.

Учасники акції організували масовий велопробіг центральними вулицями міста на честь свята. Маршрут був вибраний символічно — від Майдану Свободи до будинку, в якому мешкає «легенда» міста — ветеран і учасник Другої Світової війни Яків Семенович Михалко. Як виявилося, у цей день Яків Семенович відсвяткував свій 101-й день народження.

«Я пройшов всю Європу, практично всі країни Східної Європи. Зараз я щодня молюся за те, щоб Україна ніколи в житті більше не пережила того, що було в Другу Світову війну», — із сумом в очах висловився Яків Семенович, а потім оптимістично заспівав для броварчан пісню «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю».

Наприкінці акції учасники організували відео флешмоб та подякували всім, хто зробив можливим безвізовий режим.

«Бровари дякують команді п’ятого президента України Петра Порошенка, завдяки якій безвізовий режим став реальністю. Українці стали європейською нацією і рухаються від азійської Росії в сторону цивілізованої Європи. Хоча багато українців ще й досі вважають, що безвіз «на хліб не намажеш», ми віримо, що невдовзі вони зрозуміють, що це  важливий етап для України та  вагомий крок у майбутнє для кожного з нас», — наголосив керівник Штабу «Європейської Солідарності», депутат Київської обласної ради Олег Іваненко.

«Безвіз для України – значним кроком на шляху до європейської інтеграції. Міський осередок «Європейської Солідарності» вдячний усім броварчанам, які долучилися до сьогоднішньої акції та засвідчили, що Бровари, як і вся Україна — це Європа», — резюмував депутат міської ради та очільник партійного осередку «ЄС» Сергій Батюк.