Ліквідація Броварського району та підпорядкування його Борисполю відкладається, попереду — Віче

Сьогодні, 17 червня, під стінами будівлі Комітету Верховної Ради зібралися громадські активісти, волонтери, адміністрація та майже весь депутатський корпус Броварської міської ради на чолі з депутатом Київської обласної ради від “Європейської Солідарності” Олегом Іваненком. Мітингувальники протестували проти ліквідації Броварського району.

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з-поміж різних питань розглядався проект постанови про утворення нових районів в Україні, де, зокрема, було питання утворення нового району Київської області з центром у Борисполі. До нього, нагадаємо, згідно з рішенням Уряду може увійти й місто Бровари.

Під впливом мітингувальників Комітет Верховної Ради не підтримав рішення Кабінету Міністрів України, а переніс розгляд питання для додаткового вивчення з урахуванням позиції міста Бровари на понеділок, 22 червня. Інформацію учасники акції зустріли оптимістично-стримано.

«Це маленька перемога, але розслаблюватися ми не маємо права. У нас є час максимально об’єднати броварчан, незалежно від політичних уподобань, навколо питання майбутнього міста і району. В Борисполі близько 40 тисяч жителів, а у нашому місті майже утричі більше. Наша позиція — центром новоствореного району мають бути Бровари — місто, у якого позитивна динаміка росту населення і яке розвивається», — висловив переконання депутат обласної ради Олег Іваненко.

«Центральна влада, або сама не знає, чого вона хоче, або вдало приховує справжні свої наміри. Немає жодних роз’яснень, публічних виступів для громади. Запитайте у юристів Броварського виконкому, чи отримали вони конкретні документи по такому об’єднанню. Впевнений — таких документів у них немає. Найгірший варіант: влада хоче змінити територіально-виборчі округи під певні цілі, або вони хочуть приєднати в корисливих цілях землю, на яку «поклали око». Під виглядом реформ можна провести адміністративно-територіальний поділ. Саме тому ми прийшли під стіни Комітету Верховної Ради», — поділився думками депутат «Європейської Солідарності» Броварської міської ради Євген Гредунов.

«Чи це буде Броварська ОТГ в складі Бориспільського району чи повністю підпорядковуватиметься Борисполю. Важливо, що ми маємо ситуацію, коли немає юридичного обґрунтування даного рішення. Саме така невідомість лякає. Ми не маємо жодних аналітичних розрахунків, який бюджет новоутвореного району з центром у Борисполі. Зараз у міста Бровари в рамках реформи децентралізації непоганий бюджет. А яким він буде у випадку визначення центром району міста Борисполя? Якщо центром району буде Бориспіль, Бровари  відставатимуть  в економічному розвитку і в плані самоврядування», — зазначила депутат Броварської міської ради Ірина Веремчук.

“19 червня ми скликаємо о 19.00 на Майдані Свободи Броварське Віче. Суть його — об’єднатися і підписати звернення до Верховної Ради з вимогою не підтримувати рішення Кабінету Міністрів, яке передбачає створення Бориспільського району з центром у місті Бориспіль», — резюмував депутат Олег Іваненко.

Нагадаємо, в рамках заходів на підтримку Броварів, створена електронна петиція на сайті Броварської міської ради «НІ — НОВОСТВОРЕННЮ РАЙОНУ З ЦЕНТРОМ У БОРИСПОЛІ!» https://petition.brovary-rada.gov.ua/petition/?pid=123