Віче від «Європейської Солідарності»: центром новоутвореного району мають стати Бровари

За ініціативи Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» на головній площі Броварів пройшло віче. Громада протестувала, щоб центром новоутвореного району на Київщині в рамках реформи децентралізації були Бровари, а не Бориспіль.

В Україні продовжується реформа децентралізації, відбувається укрупнення районів практично в усіх областях. Під час формування адміністративно-територіального устрою Київщини, Кабінет Міністрів України не врахував побажання Київської ОДА, щоб Бровари були центром нового району.

Броварська міська рада у повному складі підтримала електронну петицію щодо створення району з центром у місті Бориспіль.

«Європейська Солідарність», ВГО «Справа Громад», депутатські фракції «Свобода» та «Демократичний Альянс», депутати Броварської районної ради, а також активісти різних громадських рухів і небайдужі броварчани висловити підтримку Броварам. Мер Броварів проігнорував віче.

 «Реформа в рамках децентралізації дає набагато більше можливостей для регіону.  Ми проти того, щоб центром району були не Бровари. Зараз у місті офіційно проживає 108 тисяч осіб, неофіційно — значно більше, а в районі — понад 200 тисяч. У Борисполі — лише 65 тисяч. Щоб вирішити кожне питанням, нам необхідно буде їздити в Бориспіль», — зауважив керівник Волонтерського штабу «Європейської Солідарності», депутат Київської обласної ради Олег Іваненко.

 «Броварам й досі не пояснили причину такого рішення Кабінетом Міністрів і не дали юридичного обґрунтування — які будуть права і повноваження нової об’єднаної територіальної громади. Однозначно, що центром новоствореного району мають бути Бровари», — зазначив голова Броварського міського осередку «Європейської Солідарності» Сергій Батюк.

Під час заходу усі присутні учасники віче поставили свої підписи під відповідним письмовим зверненням до Верховної Ради.

Загалом волонтери «Європейської Солідарності» зібрали упродовж тижня близько двох тисяч підписів.