«Європейська Солідарність» Броварщини продовжує рятувати озеро в районі Пекарня

За ініціативи міського осередку «Європейської Солідарності» Броварська міська рада отримала електронну петицію щодо врятування від обміління озера в районі Пекарня та відреагувала на неї. Однак заходів, які планує вжити міськвиконком для розв’язання проблеми – недостатньо.

 «Ми категорично не підтримуємо формальний підхід до даної проблематики та виступаємо проти того, щоб заходи місцевою владою проводилися лише «для галочки». Ведемо детальні перемовини з фахівцями та експертами», — запевнив депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності» Олег Іваненко.

Для встановлення причин обміління озера та шляхів розв’язання проблеми міською радою направлено лист до Українського гідрометеорологічного інституту Національної академії наук та Державної служби надзвичайних ситуацій України.

На прохання депутата Київської обласної ради Олега Іваненка долучився до розробки Дорожньої карти проведення вишукувальних і науково-дослідних робіт на озері «Біле» доцент кафедри водних ресурсів Державної екологічної академії Міністерства екології та природних ресурсів Богдан Кравченко.

«Це не ті заходи, які допоможуть врятувати озеро. Найперше потрібно: встановити причини та динаміку обміління озера; оцінити сучасний екологічний і санітарно-гігієнічний стан озера; розробити заходи щодо стабілізації або підвищення рівня води в озері та поліпшення його екологічного та санітарно-гігієнічного стану. Для цього необхідно зібрати і проаналізувати всі наявні дані й матеріали стосовно озера «Біле», — переконує Богдан Кравченко.

За словами експерта, до різного роду експертиз мають бути залучені провідні профільні наукові установи України – Інститут гідробіології НАН України та Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України.