Захистимо рідну мову – “Європейська Солідарність” Київщини та Солідарна Молодь на акції протесту біля Верховної Ради

Заважає мова – геть до Ростова! Тисячі людей зібрались під Верховною Радою, аби не допустити змін до мовного закону. Документ авторства депутатів монобільшості планували розглянути на сьогоднішньому засіданні парламенту. У ньому – скасування обов’язкового переходу російськомовних шкіл на українську і норми про викладання не менше 80 відсотків предметів державною.

Українці виступили з жорсткою критикою ініціативи скандального нардепа пропрезидентської фракції Максима Бужанського змінити мовний закон. Нову редакцію збирались розглянути в день 30-ї річниці ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Однак на заваді планам монобільшості стали небайдужі громадяни, які вийшли на мітинг для захисту мови. На сцені – політики, освітяни і громадські активісти.

“Не тільки наші воїни на фронті, віддаючи життя, боронять українську землю. Тут ми з вами, кожен день і кожну годину, маємо захищати Українську Державу. Це символ. Але п’ята колона Кремля, представники якої засіли, в тому числі, в цій залі, також дуже добре розуміються на символізмі. Саме тому, саме сьогодні Путін їде до окупованого Криму. І саме тому сьогодні вони, представники цієї п’ятої колони, дивної антиукраїнської коаліції «Слуг народу» і ОПЗЖ, спробували поставити закон про скасування української мови. І лише рішуча ваша воля зруйнувала цей сценарій”, – переконує п’ятий Президент України та лідер опозиції Петро Порошенко.

Пліч-о-пліч з українцями з усіх областей України біля будівлі Верховної Ради однопартійці “Європейської Солідарності” Київщини.

“Росії не потрібна російськомовна Україна. Росії потрібна знищена Україна. Ми вийдемо на майдани кожного міста України, щоб зберегти рідну мову та освіту. «Європейська Солідарність» попереджає владу, що ніколи не поступиться у питанні мови”, – наголосив керівник “Європейської Солідарності” Київщини Георгій Цагареішвілі.

Прийшли до Верховної Ради захистити українську мову активісти «Європейської Солідарності» Макарівщини, Обухівщини, Кагарлика, Броварів, Білоцерківщини, Ржищіської ОТГ, Фастівщини, Васильківщини, Приірпіння, зокрема Ірпінь та Буча, Бородянщини, Бориспільщини, Яготинщини, Вишгородщини , Києво-Святошинського району та інших регіонів Київщини.

Приєдналася до акції й Солідарна Молодь Київщини.