“Європейська Солідарність” врятувала Миронівську водолікарню

Унікальний заклад у Миронівці, який надає практично повний перелік фізіотерапевтичних процедур та процедури на основі радонової води, опинився на межі закриття. За підтримки “Європейської Солідарності” заклад вдалося зберегти. Водолікарня повністю відновила свою роботу.

Цими днями виконуюча обов’язки голови Київської обласної ради, депутат “Європейської Солідарності” Тетяна Семенова разом із Миронівським міським головою Віталієм Савенком, заступницею міського голови Світланою Паришкурою та виконуючим обов’язки генерального директора Комунального некомерційного підприємства Миронівської міської ради «Лікарня відновного лікування» Олександром Горкушею вітали пацієнтів, які лікуються тут. Люди дякували за можливість поправити здоров’я і за збереження цього цінного закладу.

За словами Тетяни Семенової, Миронівський санаторій, як більшість закладів такого типу в Україні, потрапив під медичну реформу і не підписав жодного пакету послуг із Національною службою здоров’я України. Відповідно, лишився практично без фінансування.

“Дізнавшись про таку ситуацію, ми запропонували Миронівському міському голові, члену партії “Європейська Солідарність” Віталію Савенку взяти цей заклад, як єдиний майновий комплекс, у власність громади. Віталій Миколайович відповів: якщо депутати обласного і місцевого рівня підтримають передачу, без роздумів, заберемо, бо це робочі місця, бо це унікальна лікарня”, – зазначила Тетяна Семенова.

Наступним кроком було засідання фракції партії «Європейська Солідарність». Після всіх регламентних процедур винесли проєкт рішення на засідання сесії Миронівської міської ради та Київської облради, де за підтримки депутатів «Європейської Солідарності», було прийнято це доленосне для водолікарні рішення.

Миронівська лікарня відновного лікування (у народі водолікарня) – заснована більше 100 років тому і відома далеко за межами громади, області, навіть країни.

Це одна з небагатьох лікарень, яка використовує цілющу силу радонової води для лікування хвороб опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної системи, шкірних хвороб тощо.

Лише два лікувальні заклади на основі радону, крім Миронівського, є в Україні – це санаторії в Хмільнику та у Звенигородці.

Для мешканців громади лікування надається безкоштовно – це 20 стаціонарних і 10 амбулаторних місць на місяць.