Націонал-демократичні сили: об’єднатися, щоб врятувати Україну

Давній жарт про українських патріотів, які об’єднуються за 5 хвилин перед розстрілом, на жаль, досі не застарів. Про це яскраво свідчить заява нової лідерки партії «Голос» Кіри Рудик, що для неї Петро Порошенко є більшим ворогом, ніж Зеленський.  Це трагічне нерозуміння ситуації, що склалася нині в країні. До речі, Святослав Вакарчук, який завів «Голос» до парламенту, не дозволяв собі подібних заяв.

Головним ворогом для України і проукраїнських сил є Путін і його режим у Росії, а також реваншистська путінська «п’ята колона» в Україні на чолі з Медведчуком. Загроза для України виходить також від непрофесійної влади Володимира Зеленського, слабкої і в зовнішній, і у внутрішній, і у соціально-економічній політиці.

Їхні спільні дії поставили Україну на край прірви. І деякі сили, що декларують демократичні, патріотичні цінності, замість того, щоб згуртуватися навколо цих принципів, займаються міжусобицями. І цим роблять ворогам великий подарунок.

Медведчук за російські гроші забезпечив ідеології реваншу потужну інформаційну підтримку. Ціла низка інформаційних телеканалів та Інтернет-сайтів цілодобово віщає про «братні народи», «вибори на Донбасі», «другу державну мову», «воду в Крим». Їх підтримують всякі шарії та деякі представники «Слуги народу» типу дубінських та бужанських.

І навіть більш помірковані «слуги» демонструють зневагу до національних інтересів: спікер ВР Разумков закликає переглянути мовний закон на користь російської мови; прем’єр Шмигаль та глава фракції «СН» Арахамія обговорюють можливість постачання дніпровської води до окупованого Криму у разі «гуманітарної катастрофи». Катастрофою для Криму стала російська окупація – і це не привід напувати нашою водою ворожі війська.

«Слуг народу» в Київській області очолює слуга олігарха Коломойського нардеп Дубінський, який називає гасло «Слава Україні» нацистським. Є ще  один проект близького до Коломойського політика Палиці – «За майбутнє». Обласну «Батьківщину» очолили представники клану Засух, які багато років нищили в області патріотичні сили.

Екс-президент Леонід Кравчук, вступивши на посаду керівника переговірної групи у Мінську, негайно заявив про пошук компромісів з Росією, прийнятність «формули Штайнмайєра» і про узаконення широкого використання російської мови на територіях ОРДЛО. І призначив у групу екс-прем’єра Фокіна, для якого російська окупація – це «повстання народу Донбасу».

Такі кадрові призначення Зеленського ще більше обтяжують ситуацію. Яскравий приклад: у Державне бюро розслідувань призначений першим заступником колишній адвокат Януковича. А заступником голови офісу президента став такий собі Татаров, друг Портнова, який, працюючи в МВС за часів Майдану, переслідував Тетяну Чорновол, заявляв, ніби майданівці самі стріляли у своїх, а беркутівці – ні при чому. Якого розслідування справ Майдану тепер очікувати? Якого  ставлення до ветеранів Майдану та АТО?

Не дивно, що над патріотами сьогодні з подачі Зеленського правоохоронні органи та суди вершать розправи за надуманими, висмоктаними з пальця обвинуваченнями. Велика мрія Зеленського – посадити у тюрму п’ятого президента Петра Порошенка, він негайно звільнив генпрокурора Рябошапку, коли той назвав обвинувачення проти Порошенка  «юридичним трешем». Тобто, сміттям.

Тестом для української влади стали трагічні події у Білорусі. Вона так і не наважилася заявити про очевидне – про тамтешні сфальсифіковані вибори як причину масових протестів білорусів. Позиція української влади стала, по суті, протилежною позиції Європейського Союзу, США, Великобританії, Канади, Польщі, Литви, Латвії, Естонії (наших партнерів і союзників у протидії російській агресії). Це виглядає особливо безпомічно на фоні чітких і гострих заяв Петра Порошенка, котрий не лише засудив терор білоруської влади проти своїх громадян, але й закликав до проведення дострокових президентських виборів в Білорусі з широким залученням провідних міжнародних організацій і структур, що сприятиме довірі виборчого процесу.

Таким чином, якщо націонал-демократичні сили не об’єднаються і не згуртуються, Росія і проросійські сили у нинішній владі знищать їх поодинці. І звільнять собі руки для зміни ментальності українців інформаційними важелями, поступової здачі України Путіну через дії «п’ятої колони», через компроміси і поступки єрмаків та кравчуків, поки Зеленський шукає «миру в очах Путіна».

Проукраїнські сили повинні брати і центральну, і місцеву владу, щоб припинити згубні для України процеси і тенденції. Невдовзі вибори в органи місцевого врядування – і демократичні сили повинні отримати найвищий результат. Це дасть можливість облаштувати життя місцевих громад, виховувати членів громад у проукраїнському дусі.

Тому Центральна Рада політичної партії «Європейська солідарність» закликала усі демократичні сили узгодити кандидатів на посади мерів міст та голів об’єднаних територіальних громад. У зв’язку з цим політсила зробила заяву, в якій йдеться, що «Євросолідарність», як головна опозиційна сила, закликає до створення коаліції проукраїнських політичних сил і до координації зусиль на місцевих виборах.

«Підтримка узгоджених кандидатів на посади міських голів і голів ОТГ має захистити громади від ще одного нашестя дилетантів під брендом «Слуг» і сформувати фахові місцеві команди, здатні ефективно вирішувати проблеми, які стоять перед громадами.

Друге спільне завдання – забезпечити взаємне непоборювання проукраїнських сил в тих областях, де на виборах є загроза з боку п’ятої колони. Спільними зусиллями маємо мінімізувати результат проросійської ОПЗЖ, і при формуванні більшостей у місцевих радах – залишити цю політичну силу на маргінесі», – йдеться у заяві.

У партії зазначили, що задля реалізації цих завдань в «ЄС» готові до широкої координації зусиль з іншими партіями, громадськими організаціями і місцевими лідерами.

При певній умовності прикладення результатів всеукраїнських соціологічних опитувань до місцевих виборів ризик розпорошення результатів проукраїнських сил є очевидним.

Результати найновішого опитування Центру Разумкова і центру «Социс»: «Слуг народу» підтримали б 25,5% з тих, хто визначився і піде голосувати. Далі: «Опозиційну платформу – За життя» готові підтримати 18,3%, «Європейську солідарність» – 18,1%, ВО «Батьківщина» – 10,4%, політичну партію «Сила і честь» Ігоря Смешка – 6,5%. Певну перевагу проросійських сил або партій «какая разница» над головним представником національно-демократичних сил – «Європейською Солідарністю» – збільшує балотування непрохідних проукраїнських сил: «Свобода» – 2%, РПЛ – 2,8%, «Голос» – 2,2%, «Українська стратегія Гройсмана» – 1,9%.

Неприпустимо втрачати ці відсотки, які мають відійти прохідним проукраїнським силам. Занадто загрозлива ситуація, щоб грати у власні ігри і задовольняти власні амбіції.

Олексій Калюжний, газета “Солідарність. Київщина”

До речі. Лідер національного руху «Дія» Дмитро Ярош заявив, що державні сили мають об’єднуватися навколо найбільшої опозиційної партії. «Ми перемагаємо лише тоді, коли ми єдині…  Оскільки «Європейська Солідарність» –  найрейтинговіша сила, логічно, щоб люди з різних сфер долучалися до цієї сили. Зараз не можна розділятися”, – сказав Ярош.