Захистимо самоврядування та європейський курс

Завдяки реформі децентралізації, яку свого часу ініціювала команда «Європейської Солідарності» за президентства Петра Порошенка, бюджет розвитку Ірпеня зріс у 40 разів.

Відтак власні доходи місцевих бюджетів по всій Україні за 5 років зросли практично вчетверо – з 69 млрд у 2014 році до 270 млрд грн у 2019-му, а місцеві бюджети розвитку більш як в 40 разів – з 0,5 млрд грн до 20,75 млрд в 2019-му. Якщо говорити про Ірпінь, то його міський бюджет з 2014 року зріс з 250 млн грн до 1,1 млрд у 2019-му, в тому числі й бюджет розвитку – з 7,8 млн грн до понад 300 млн грн.

Лише за перші три роки децентралізації, під час моєї роботи на посаді першого заступника міського голови, в Ірпені було створено 17 зелених зон: парків, скверів, алей, тощо. Відкрито 15 закладів медицини та культури. Побудовані два нових комунальних садочки. Новий міський стадіон «Чемпіон». Нові багатофункціональні спортивні майданчики в кожній ірпінській школі.

Модернізовано і комплексно реконструйовано спортивні майданчики дитячо-юнацької спортивної школи. Відкрито сучасний ліцей інноваційних технологій, шаховий клуб, центр дитячого розвитку «Дивосвіт». Саме в Ірпені був відкритий один із перших на Київщині Центр надання адмінпослуг за принципом прозорого офісу.

У 37-ми будинках житлового фонду радянського періоду відремонтовано під’їзди та теплові мережі. 14 службових квартир отримали працівники соціальної сфери міста, 50 квартир – родини воїнів АТО.

В Ірпені було створено першу в Україні Алею Героїв АТО, одну з кращих центральних площ, яка носить ім’я нашого Великого Кобзаря Тараса Шевченка, а також європейського рівня Привокзальну площу. Побудовано новий автовокзал для пасажирських автобусів.

Ірпінь став лідером розвитку інфраструктури не лише в області, але й в країні. Відремонтовано дорожнє покриття на 52 вулицях, вимощено 25 км тротуарів, встановлено 45 сучасних зупинок громадського транспорту та 20 камер відеоспостереження для охорони правопорядку.

Завдяки нашій роботі та реформі децентралізації Ірпінь отримав потужний імпульс до розвитку. І це не було якесь окреме ірпінське економічне диво. А цілеспрямована державна політика бюджетної децентралізації за ініціативи президента Порошенка, яка дала свій результат, і яку сьогодні чітко і послідовно відстоює партія «Європейська Солідарність».

Усе, що українці збудували в своїх громадах за 5 років після Майдану, і те, що зараз добудовується і подається чинною владою як «велике будівництво», насправді з тієї ж успішної історії часів п’ятого Президента. А побудовано було більше, ніж за всі попередні роки незалежності. Причому в умовах війни й окупації частини територій. Це, власне, й є той європейський курс, на який Україна стала під час Революції Гідності і який наші хлопці досі захищають на Сході від російської агресії. І вдень, і вночі.

Перед тим, як Порошенко йшов з посади, надлишки на рахунках місцевих бюджетів становили 50 млрд грн. За перше півріччя 2020-го, вже за президента Зеленського, місцеві бюджети недовиконані на 15 млрд грн. На кінець року ця недоїмка складатиме мінімум 50 млрд грн, оскільки економічне падіння в країні через бездарність його керівництва прискорюється.

Плюс 50 млрд і мінус 50 млрд грн. Діра в цілих 100 млрд грн лише за рік! І це тільки в місцевих бюджетах. У державному вона втричі більша.

На тлі економічної катастрофи чинна влада постійно атакує і саму реформу децентралізації, і місцеве самоврядування. Після низки минулорічних антидемократичних ініціатив Зеленського запровадити на місцевому рівні систему «смотрящих» або префектів, як записано було в президентському законопроєкті змін до Конституції, тепер почалися маніпуляції з новими межами районів. І, знову ж таки, спокуси призначити на їх чолі тих самих наглядачів президента. Щоб вони мали необмежені права аж до права розпускати місцеві ради.  

“Європейська Солідарність” вважає це загрозою для місцевого самоврядування в країні, яке гарантується Конституцією. Наша команда виступає за те, щоб основні права залишалися на рівні об’єднаних територіальних громад.

Щоб зелена влада не згорнула децентралізацію, єднаймося довкола надійної й перевіреної демократичної й державницької платформи. Нею, безумовно, наразі є «Європейська Солідарність». Тільки ми всі разом захистимо і децентралізацію, і місцеве самоврядування, і країну від зеленого реваншу та зовнішньої російської агресії.

Дмитро Христюк,

волонтер “Європейської Солідарності” Ірпінської ОТГ