Підприємці Білої Церкви йдуть до влади від “Європейської Солідарності”

Підприємці – рушійна сила економіки. Представники великого, середнього та малого бізнесу з власного досвіду знають, як брати на себе відповідальність та досягати результату. Саме такі досвідчені управлінці зможуть відстоювати інтереси громади.     

Напередодні Дня підприємця, представляємо трьох представників бізнесу Білої Церкви, які йдуть до влади у складі команди “Європейської Солідарності”.

Андрій Лентюгов, підприємець

Я займаюся бізнесом уже 25 років. Розпочинав з того, що працював на підприємстві, де відповідав за розвиток певного напрямку. Зрештою став директором фірми, а згодом – власником.  Це сталося у 1995 році. Основний мій бізнес – дистрибуція продуктів харчування та алкогольних напоїв. Починав з Білої Церкви, наразі вже маю міжнародні контракти. Згодом додалося виробництво деяких продуктів харчування, ресторанний бізнес та сфера послуг таксі. У мене близько 150 працівників, всі офіційно оформлені. Це моя принципова позиція, щоб всі працювали легально.

Я все життя займаюся спортом і для мене бізнес – як вид спорту. Звісно, легше працювати лише на себе і відповідати лише за себе. Коли ти підприємець, ти відповідаєш за колектив. Мозок працює 24 години на добу, ти мусиш долати ризики, знаходити вихід зі складних ситуацій. Головна проблема усіх підприємців в Україні – відсутність чітких правил «гри». Законодавство у нас постійно змінюється. Я вже звик до того, що ліпше не стане. Всі підприємці просять одного: не можете допомогти, хоча б не заважайте. Одна єдина реформа, яка дійсно принесла результати, навіть в умовах війни, – це децентралізація, що запроваджена за Петра Порошенка. Решта реформ – це спроба вигадати велосипед.

Я прийняв запрошення стати членом виконкому БМР саме заради того, аби місцевим підприємцям допомогти налагодити діалог з владою. А на місці багато чого можна вирішити. Наведу приклад: у нас відсутня карта розташування зовнішньої реклами та тимчасових споруд, хоча роками міська влада обіцяє її розробку і впровадження. Тому нині підприємці, які працюють у сфері реклами та ті, які мають кіоски, працюють у різних умовах. Правила «гри» мають бути універсальні для всіх, а не вибіркові. Також вирішив балотуватися до міської ради від ПП «Європейська Солідарність», щоб відстоювати інтереси й підприємців, які наповнюють бюджет міста і мешканців Білої Церкви.

Людмила Богдан, підприємниця

Займаюся бізнесом близько 20 років. Працювала у школі, але вирішила спробувати себе як управлінець. Розпочинали з виготовлення напівфабрикатів. Для цього орендували приміщення. Згодом вирішили там же відкрити їдальню, тим більше, що для цього було пристосоване приміщення. Вже пізніше мене зацікавила така сфера послуг, як кейтерінг. Так з’явилося кейтерінгове агентство LVS Кейтерінг. Таким видом бізнесу займаємося вже 10 років. Кейтерінг може бути різноманітним: від комплексних обідів в офіс до бізнес-рівня, коли послуги замовляють на час презентації, виставки, семінару, відкриття нових підприємств, зустрічі делегацій тощо. Також з часом вирішили відкрити власну локацію для відпочинку на території дендропарку «Олександрія». Так з’явилася  Рекреаційна Зона «Олександрія».

Карантин, звичайно, вплинув на наш бізнес. Проте й змусив переглянути погляди на власну справу. Приміром, аби люди не залишилися без заробітків, ми повернулися до того, з чого починали – виготовляли напівфабрикати з натуральних продуктів без жодної «хімії». Також значну увагу приділяємо постійному навчанню. А найліпше навчання – це практика. Ми з колективом навіть спеціально їздимо в ті ресторани, рівень якого хотіли би досягти, щоб повчитися всьому: від обслуговування до приготування страв.  Також на тижневий семінар їздила на навчання до Парижа. Мені дуже хотілося побачити щось таке, чого немає в Україні.

На жаль, можу констатувати, що у нашому місті бізнес окремо, а влада – окремо. Ми готові платити податки, але дайте працювати спокійно, легко і комфортно. Влада повинна дослуховуватися до підприємців, що їм потрібно. Адже саме вони наповнюють бюджет і дають змогу владі вирішувати міські проблеми. Тож вирішила йти від партії «Європейська Солідарність» у міські депутати, аби змінити на краще ситуацію у сфері підтримки бізнесу в нашому місті.  

Максим Куцар, підприємець

Уже майже 20 років минуло, як я почав займатися підприємництвом. Навчався у БНАУ і вже на 3 курсі вирішив, що треба заробляти гроші власною справою. Діяльність моєї першої компанії була пов’язана з виготовленням та встановленням вікон. Потім була телефонія, будівництво промислових об’єктів, капітальні ремонти. У 2008 році заснував фабрику меблів Lefort, продукція якої добре відома своєю якістю по всій території України. Штат компанії налічує більше 100 висококваліфікованих співробітників. У 2009 році спробував відкрити свій перший продуктовий магазин. Зараз у нас мережа магазинів по всій Білій Церкві.

Я радий, що наша компанія загалом налічує більше 150 працівників. Я створюю максимально комфортні умови праці та щасливий, що бачу одну потужну успішну команду.

Бізнес для мене як поклик душі. Інакше вже і не уявляю свого життя, тому чудово розумію усі проблеми малого та середнього бізнесу. На жаль, наші підприємці не захищені. У нашому місті є спілки підприємців, проте вважаю, що вони повинні бути більш дієвими. Підприємець не повинен працювати у страху, а мати конкретні та зрозумілі умови для ведення бізнесу. І зважаючи на нещодавні події, він має чітко розуміти, що не залишиться без допомоги та підтримки. З 2014-го до 2019 року умови роботи для підприємців були більш стабільними та зрозумілими, ніж є зараз, тому хотів би балотуватися від партії «Європейська Солідарність». Впевнений, що зможу вплинути на ситуацію у стосунках між владою та бізнесом, якщо буду міським депутатом.

За матеріалами газети “Тиждень”