Тетяна Семенова: Жінки Макарівщини безкоштовно народжуватимуть та отримуватимуть кваліфіковану допомогу

Жінки Макарівщини матимуть змогу отримати консультації та нагляд медиків обласного центру, а також госпіталізацію вагітних, породіль та гінекологічних хворих. Днями Макарівська центральна районна лікарня першою в області підписала угоду з Київським обласним перинатальним центром про співпрацю за участі в.о. голови Київської обласної ради, депутата від “Європейської Солідарності” Тетяни Семенової.

Про це повідомляють на сайті Київської обласної ради.

У підписанні угоди також взяли участь: керуючий справами виконавчого апарату Київської обласної В’ячеслав Кучер, голова Макарівської РДА Олексій Болілий, його заступник Іван Рознай, голова Макарівської райради Олександр Гулак.

Київщина, як і багато інших областей України, зіштовхнулася із проблемою закриття пологових відділень у центральних районних та міських лікарнях.

«Закриття пологового відділення – це болісна проблема для кожного населеного пункту, але ще більш болісно, коли на місцевому рівні жінкам небезпечно народжувати. Адже не вистачає хорошого обладнання, а головне – спеціалістів», – зазначає Тетяна Семенова.

«Я думаю, що ми знайшли хороший вихід із цієї ситуації. Бо такої кваліфікованої допомоги, яку можуть отримати наші жінки в Київському обласному перинатальному центрі, вони не отримають у жодній лікарні районного рівня», – додала депутат від “Європейської Солідарності”.

На думку Тетяни Семенової, відстань теж не є проблемою.

«Макарівщина розташована на відстані 50 кілометрів від Києва. До прикладу, якщо жінка отримує консультації лікарів перинатального центру чи має направлення від місцевого лікаря, її доїзд забезпечує екстрена медична допомога, де передбачені шляхи маршрутизації і певний час за який повинна її доставити швидка», – наголосила в.о. голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

За словами генерального директора Київського обласного перинатальному центрі Олександра Качура, народжувати безкоштовно – не міф.

«За кожні пологи ми отримуємо від НСЗУ оплату у розмірі 8 136 грн. У нас вагітні жінки можуть отримати допомогу в 3 випадках, які фінансує НСЗУ: по екстреній медичній допомозі, за направленням лікаря сімейного лікаря або лікаря жіночої консультації та в ургентному порядку. Також не відмовляємо жінкам і в плановому порядку», – зазначив Олександр Качур.

Макарівська центральна районна лікарня стала пілотною, яка підписала угоду з Київським обласним перинатальним центром. Підписання таких угод заплановано найближчим часом і з  іншими лікарнями, де не працюють пологові відділення.