Команда «Європейської Солідарності» Вишгородського району ініціювала розробку Стратегії поводження з твердими побутовими відходами

Вишгородський партійний осередок «Європейської Солідарності» ініціював розробку Стратегії поводження з твердими побутовими відходами, щоб перетворити сміття на ресурс.

Про це повідомляють на ФБ-сторінці Вишгородський район ЄС “Європейська Солідарність”.

Під час робочої наради за участі голови Вишгородського районного осередку «Європейської Солідарності» Ростислава Кириченка партійці наголосили на досвіді європейських країн, де переробка побутових відходів дає значний прибуток – через переробку на папір, на матеріали, на добриво, на паливо.

“Картина у Вишгороді та інших населених пунктах району значно відрізняється від європейського досвіду”, – йдеться в повідомлені.

Партійці зазначили, що Стратегія поводження з побутовими відходами повинна включати в себе три рівні – міський, об’єднаної територіальної громади та загальнорайонний. І передбачати кілька аспектів – сортування, складування, вивезення, захоронення та переробку твердих побутових відходів.

«Це, по суті, екологічна стратегія, реалізація якої впливатиме на наше життя. І тому вже на етапі дошкільного і шкільного виховання потрібно закладати уважне і бережне ставлення до природи, стимулювати відповідне поводження з побутовими відходами через його сортування. Своєрідною мотивацією може стати система балів, яка буде цікавою для дітей та молоді, та ще й, у підсумку, відповідно винагороджуватиметься”, – наголосив Ростислав Кириченко.

За словами голови Вишгородського районного осередку «Європейської Солідарності», буде напрацьований документ, який передбачатиме не тільки можливості роздільного сортування, а й (і це головне!) переробки твердих побутових підходів з відчутним економічним ефектом, проведення інформаційних акцій серед населення щодо необхідності сортування побутових відходів.

“Крім того, маючи Стратегію, зможемо звертатись за отриманням грантів, підтримкою донорських організацій. Інвестиції у цю справу відкриють шляхи для проектів, що будуть на користь громадам”, – наголосив Ростислав Кириченко.