Треба забезпечити якісний навчальний процес та дозвілля молоді Бучанської громади, – активісти “Європейської Солідарності”

Освіта і спорт тісно переплітаються, тому треба забезпечити не лише якісний навчальний процес, але й дозвілля молоді Бучанської громади. Днями активісти “Європейської Солідарності” обговорили нагальні проблеми в освітянському та спортивному напрямках Бучанської ОТГ.

Про це повідомляють на ФБ-сторінці “Європейська Солідарність” Бучанської ОТГ.

Члени команди “Європейської Солідарності” Бучанської ОТГ наголосили, що головною проблемою в освітній галузі є те, що громада не знає свої права та не вміє розпоряджатися виділеними коштами.

“Наприклад, на інклюзивну освіту, тобто, включення до процесу звичайного навчання дітей з особливими потребами, виділяються кошти. Але вони просто не освоюються. Можна організувати для таких діток безбар’єрний простір, створити інклюзивні групи та класи, найняти спеціалістів”, – зазначила корекційний педагог Олександра Проляка.

Пані Проляки запропонувала чимало ідей, які пожвавити б освітню сферу в Бучанській ОТГ.

“Це і підвищення кваліфікації для вчителів, і ярмарок професій для молоді, і участь в освітніх проєктах, і психологічні тренінги, і університет «третього віку» для літніх людей, і відкриття нових гуртків, куди б із задоволенням ходили діти замість того, щоб вештатися по вулицях”, – зауважила педагог.

Також активісти наголосили на відсутності нормального транспортного сполучення та зазначили, що програма «Шкільний автобус» – у пріоритеті для громади.

Підприємець Ольга Продан, яка активно бореться за підвищення якості освіти у Бучі, згадала про ще одну проблему – неспівпадіння потужності та фактичної заповнюваності місцевих шкіл.

“Вже зараз школи перевантажені на 2000 дітей. Будівництво нового корпусу при школі №1 вирішить проблему лише наполовину. Тому нагальною необхідністю є побудова ще однієї повноцінної школи”, – каже Ольга Прода.

Члени команди “Європейської Солідарності” підкреслили, що освіта і спорт тісно переплітаються, тому треба забезпечити не лише якісний навчальний процес, але й дозвілля молоді Бучанської громади.

“Якщо дітей та підлітків не зайняти у спортивних та творчих гуртках, вони ходитимуть по барах або просто вулиці. Тому потрібно будувати нові стадіони, оснащувати їх, розвивати спортивні секції. У тих населених пунктах, де місцева влада опікується спортом, дітям є де у футбол пограти, як, наприклад, у Бабинцях. А у сусідньому Мироцькому – ситуація зі спортивним знаряддям просто “ахова”. Є над чим працювати”, – наголошують активісти “Європейської Солідарності” Бучанської ОТГ.