СБУ у регіонах тисне на кандидатів від “Європейської Солідарності”, – Горковенко

Головне управління Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях направило лист-звернення до “Європейської Солідарності” про надання розгорнутої інформації про кандидатів політсили на місцевих виборах-2020 в цих областях.

Таку інформацію в ефірі “Прямого” озвучив кандидат у депутати Київської обласної ради від партії “Європейська Солідарність” Володимир Горковенко.

“Буквально перед ефіром цікавий документ отримав. “Головне управління Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях. Звернення до голови політичної партії “Європейської Солідарності” Петру Порошенку. Шановний пане Петре, у зв’язку з виконанням визначних завдань та за наявності відповідних підстав згідно зі статтею 7 закону про контррозвідувальну діяльність служба безпеки просить надати інформацію про всіх кандидатів, які балотуються у Донецькій та Луганській областях”. Більше того список кандидатів й так на сайті ЦВК можна побачити. Просять надати інформацію, біографічну довідку, всю інформацію щодо проплачених агітаційних матеріалів цим кандидатом… Тут є підпис тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління Євгена Русінова, просять надіслати цю інформацію”, – сказав Горковенко.

Він зауважив, що збір такої інформації забирає забагато часу, а в різних регіонах балотуються десятки кандидатів, тому таким чином можна заблокувати діяльність будь-якої партії.

“Тут є небезпечний момент, оскільки на підставі цього листа, чи не так відповіли, чи не в повному обсязі, порушується кримінальне провадження. А в межах цього кримінального провадження легалізовується слідкування і прослуховування телефонів – все легально”, – додав Горковенко.