Тетяна Семенова підписала угоду та два меморандуми про співпрацю Київської обласної ради з університетами

Два меморандуми та угоду про співпрацю днями підписала перший заступник голови Київської обласної ради, депутат від “Європейської Солідарності” Тетяна Семенова з ректором ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Віктором Коцуром та проректором Національного транспортного університету Олександром Грищуком.

Про це повідомляють на сайті Київської обласної ради.

В умов реформи децентралізації така співпраця є надзвичайно важливою і необхідною, – цю думку висловили усі підписанти. Адже в органах місцевого самоврядування повинні працювати люди з якісними знаннями, які зможуть успішно та ефективно управляти. Це стосується і депутатів різних рівнів, і голів ОТГ та рад. І це не якась забаганка, а вимога часу.

Перший заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова неодноразово наголошувала на тому, що в нашій державі необхідно законодавчо закріпити кваліфікаційні вимоги до майбутніх депутатів та керівників органів місцевого самоврядування. 

«Це має бути хоча б на рівні кількамісячних курсів. Щоб людина знала, що таке бюджет, що таке бюджетні відносини, що таке соціально-економічний розвиток, що таке стратегії, які вони мають бути. Сьогодні на цих виборах знову ідуть люди, які на жаль, не всі мають потрібні знання і навички», – каже Тетяна Семенова.

Меморандуми з обома вищими навчальними закладами передбачать популяризації наукових знань, обмін досвідом, підвищення кваліфікації науковців, викладачів та працівників Ради, забезпечення доступу студентів, аспірантів, викладачів, наукових співробітників до нових здобутків у сфері публічного управління та адміністрування, створення творчих колективів для розробки актуальних наукових проблем, об’єднання зусиль Сторін для здійснення спільних проєктів в сфері публічного управління та адміністрування, у тому числі із залученням третіх сторін, для забезпечення координації кооперації діяльності між університетами та Радою.

Угода ж з Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди передбачає організацію навчальних, виробничих та переддипломних практик на базі Київської обласної ради. Простими словами студенти, які опановують знання політології і публічного управління та адміністрування проходитимуть практику в раді.

«Університетські знання дають потужну теорію і наукову базу. Практика ж завжди багатовимірна, багатоаспектна. Тому поєднання теорії з практикою дасть надзвичайно позитивний ефект для управлінської, депутатської роботи, для кваліфікаційного багатогранного  росту кожного спеціаліста», – зазначив Віктор Коцур.

«Ми передаватимемо студентам весь свій досвід в області діловодства, документознавства, проведення та організації сесій, механізми прийняття рішень, всі ці та інші практичні навички студенти Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди зможуть отримати у практичній площині», – наголосила перший заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.