Чому місцеві вибори важливі?

В Україні на місцеві вибори завжди приходить менше людей, ніж на вибори президентські та парламентські. Причина, чому так відбувається, зрозуміла. На загальнодержавних плебісцитах виборець вирішує долю держави, визначає стратегію її розвитку. А з проблемами місцевими ми немов би можемо впоратися і так. Без великої політики. Когось та оберуть. 

Цього року на явку може вплинути і коронавірус. Бажання перечекати вдома, не наражаючи себе на небезпеку, також цілком зрозуміле. Однак саме ці місцеві вибори можуть стати доленосними не тільки для окремих міст та громад, але і для всієї держави.

Виклики, які стоять сьогодні перед нами, дуже серйозні, і вони, на жаль, спровоковані бездіяльністю та некомпетентністю нинішньої влади.

У березні цього року, коли почалася епідемія, ми не критикували нинішню владу – ситуація і справді була позаштатна. Разом з колегами взялись за роботу. Волонтери «Європейської Солідарності» передали лікарям понад 130 тис. захисних костюмів, сотні тисяч масок та багато іншого. Вже тоді владу попереджали про другу хвилю епідемії восени.

Однак центральна влада та й більшість мерів міст сьогодні схожі на героя відомої байки коника-стрибунця, що «цілісінькеє літо,
не вгаваючи, співав» та виявився не готовим до зими. І зараз ми з вами можемо поставити владі ряд цілком логічних запитань.

Чому величезні кошти замість допомоги лікарням та закупки необхідного обладнання пішли на ремонти доріг? Не хочеться думати, що там комусь просто було легше вкрасти бюджетні гроші (гроші з Фонду боротьби з коронавірусом дозволено витрачати без тендерів).

Чому фонд Порошенка закупив апаратів ШВЛ більше, ніж уся влада разом узята?

Чому, коли хворих було декілька на всю область, нас посадили на карантин, таким чином підірвавши економіку, але не використали цей час для підготовки до подолання другої хвилі епідемії?

Таких «чому» назбирається не один десяток. І, на жаль, за кожним з подібних недбальств стоїть чиєсь здоров’я, а інколи і життя.

Катастрофічна ситуація не тільки з коронавірусом. Дилетанти руйнують усю вертикаль влади та ставлять під загрозу саме існування держави. Вони вже заговорили про можливі невиплати пенсій у кінці року, ширяться чутки про плани підняти тарифи після виборів. При цьому нинішні керманичі навіть не здатні якісно розробити бюджет на наступний рік. Ні на державному, ні на обласному рівні. Знаю це не з чуток.

І тому варто усвідомити: якщо не виправимо ситуацію 25 жовтня, наслідки будуть непередбачуваними. Як для країни, так і для кожної громади. Запасу міцності, на жаль, в України лишається на так багато. Тому критично важливо, щоб в обласну раду, і в місцеві ради зайшли фахові люди. Необхідно терміново розробляти та приймати бюджети області та громад. Не можна, щоб ні на день припинялись соціальні виплати, як годинник має функціонувати місцева влада, організовуючи функціонування усіх комунальних служб. На «розкачку» та «навчання» часу немає! «Європейська Солідарність» веде в усі ради фахівців. Людей, які одразу готові працювати на благо громади.

Попри всі труднощі, я дивлюсь у майбутнє з оптимізмом. Сотні зустрічей, які провів з виборцями за останні кілька місяців, дають упевненість, що люди добре розуміють важливість голосування найближчої неділі та зроблять правильний вибір. Люди – найбільша цінність нашої держави. Впевнений, що разом ми зможемо збудувати нову, європейську Київщину.

Георгій Цагареішвілі,

Депутат обласної ради, керівник обласної організації партії «Європейська Солідарність»