Брехня, якою знищували Порошенка

«Порошенко почав війну і не закінчував, бо наживався на ній»

Війну проти України почала Росія хзахопленням Криму в лютому 2014 року. У березні того ж року російські військові вже були на українському Донбасі. На момент, коли Порошенко став Президентом у червні 2014 року, майже весь Донбас було окуповано. 

Жоден інший Президент не мав перед собою таких викликів, коли змушений був відроджувати українську армію практично з нуля. 

Порошенко за час президентства спрямував на благодійність 1,5 мільярда гривень власних коштів, левова частка яких пішла на потреби армії: 

– відновлення систем ПВО, 

– закупівлю снайперських комплексів, 

– закупівлю боєприпасів, автомобілів, бронежилетів, спорядження та іншого необхідного обладнання.

Загальні видатки на армію зросли з 26,5 млрд грн у 2014 році до 102 млрд грн у 2019 році, тобто більш як у чотири рази. І головне – саме за його каденції українська армія звільнила дві третини території захопленого Донбасу. 

«Порошенко наживався за рахунок державного бюджету»

Ця теза активно нав’язувалася телеканалами практично всіх олігархів, яких Порошенко змусив платити податки та яких відсунув від корупційних потоків на державних підприємствах. 

Півтора року на вимогу Зеленського правоохоронні органи шукали і не виявили жодного факту корупції Порошенка. Натомість пред’явили йому суто політичні звинувачення.

Законом «Про публічні закупівлі» було встановлено, що всі закупівлі товарів і послуг за понад 200 тис. грн бюджетних коштів здійснювалися через систему Prozorro. З 2016 по 2019 рік система публічних закупівель Prozorro заощадила країні 100 млрд гривень. Система Prozorro – це втрати багатьох корупціонерів, які за «відкати» отримували державні і муніципальні замовлення.

Жоден президент, жоден уряд до Порошенка не наважився на те, щоб 1 млн чиновників і депутатів подавали електронні декларації і кожен громадянин міг бачити всі їхні доходи, квартири, машини, яхти.

Генеральна прокуратура змогла конфіскувати до державного бюджету України 1,5 млрд доларів Януковича і загалом – майже 3,9 мільярда доларів (близько 108 млрд грн), які корупціонери різних рівнів намагалися вкрасти з бюджету. На ці кошти держава побудувала гуртожитки для військових, сільські амбулаторії, закупила зброю. 

Найкраща демонстрація реальної боротьби з корупцією за часів Порошенка – виконання бюджету. Це дало можливість збільшити витрати на армію: у 2013 року на армію виділяли 19 млрд грн, а у 2019 році військовий бюджет становив понад 100 млрд грн, на пенсії, на зарплати.

Як тільки прийшла корумпована влада Зеленського, бюджет зразу почав недовиконуватися. Сьогодні «дірка» в бюджеті становить понад 300 млрд грн.

«Порошенко знищив економіку»

На початку президентства Порошенка країна переживала складні часи. Але всі роки правління Порошенка економіка зростала.  Зростання становило від 2,4% у 2016-ому до 3,3% у 2018-му та 4,6% у другому кварталі 2019-го, коли відбулася зміна влади.

З весни 2015 року Україна мала 4 роки послідовного підвищення рівня доходів громадян. Причому як у гривневому, так і валютному вимірі. Мінімальні заробітні плати з 2015 до 2019 року були збільшені майже у 3 з половиною рази (з 1218 грн у 2015 до 4173 у 2019-му); середня заробітна платня у травні 2019, коли відбулася інавгурація Володимира Зеленського, була у 2 з половиною рази більша, аніж у травні 2015 року; середня пенсія у 2019 році (понад 3 тис. грн) була майже удвічі більшою, аніж у 2015-ому (1581 грн).

Економіка показувала стабільне зростання, аж до приходу до влади президента Зеленського. 

«За часів Порошенка розквітло кумівство»

Безпрецедентне кумівство – точніше, «квартальство» – розквітло якраз за Зеленського.

Його численні друзі, однокласники та одногрупники, бізнес-партнери з шоу-бізнесу масово призначаються на посади в органах влади, де вони абсолютно некомпетентні.

Сьогодні вихідцями з «Кварталу-95» насичені як Офіс президента, так і РНБО. Наприклад, серед призначень на різноманітні посади — чоловік його однокласниці, друзі й подруги самого Зеленського та його кумів, діти викладачів Зеленського в університеті, зяті його бізнес-партнерів по шоу-бізнесу. Зрештою, просто сусіди по будинках. До таких належить друг дитинства та сусід Зеленського, нинішній голова СБУ Іван Баканов, співзасновники «Кварталу-95» Борис та Сергій Шефіри (останній нині допомагає Зеленському в ОП).

«ПОРОШЕНКО – злочинець і має бути покараний»

У яких «злочинах» звинувачують Порошенка? Створення в Україні незалежної  церкви і отримання Томоса? Це злочин? Інше звинувачення – «незаконне переміщення через державний кордон 43 картин всесвітньо відомих художників». Порошенко відкрив виставку цих картин у Києві. Під кожною картиною – усі документи на картини від прикордонників і митників. Де тут склад злочину?

Порошенко не боїться відповідальності. Він не ховається за кордоном. Він ходить до суду. Це не він боїться теперішньої влади, це теперішня влада його боїться. Тому й прагне «посадити» за будь-яку ціну.

«Порошенко дозволив «зовнішнє управління» з боку Заходу»

Теза про «зовнішнє управління» – це головна теза російської пропаганди, щоб підірвати партнерство України із Заходом. Щоб Україна залишилася сам на сам з Росією. 

Справжнє зовнішнє управління в Україні здійснювала Росія за правління Януковича. Саме тоді громадяни Росії очолювали: Міністерство оборони, Службу безпеки України, Укроборонпром – об’єднання усіх оборонних підприємств країни.

Внаслідок трьох років зовнішнього управління з боку Росії Україна була позбавлена можливості захиститися у перші місяці агресії в Криму і на Донбасі, опинилася перед загрозою дефолту та економічної катастрофи.Натомість у 2014-2019 рр. підтримка України з боку США, Євросоюзу, НАТО та МВФ дозволила повернути соціальну, економічну та політичну стабільність і зупинити російську агресію. Україна підписала рівноправну угоду про асоціацію з ЄС та отримала безвіз. Сьогодні влада Зеленського євроінтеграцію  згортає.