Перемога на виборах – не мета, а можливість реалізовувати проєкти, – Олександр Волинець

Олександр Волинець чотири з половиною роки був депутатом Київської обласної ради та відстоював інтереси Фастівщини. Як партієць оцінює власну роботу та чому знову балотується до обласної і міської рад від партії «Європейська Солідарність»?

Про це Олександр Волинець розповів в інтерв’ю для fastivnews.city

– Ви чотири з половиною роки були депутатом Київської обласної ради, і знову вирішили балотуватися. Що саме вплинуло на це Ваше рішення?

– Визначальним у прийнятті рішення балотуватися до обласної та міської рад було бажання й далі працювати на благо свого округу, застосовуючи вже здобутий досвід роботи у статусі депутата. А ще, звісно, любов до краю, в якому народився і зростав. В облраді сьомого скликання я був єдиним представником від Фастівщини. Завжди відстоював інтереси не лише району, а й міста. Знаю проблематику округу, маю власне бачення щодо її вирішення. Переконаний, що найкраще це робити, об’єднавши зусилля депутата обласної ради і його команди із районною та міською радами.

– Ви не добули своєї депутатської каденції в облраді. Адже на початку цього року за ініціативи партії, від якої йшли у 2015 році на вибори, Вас позбавлено мандата. Виходить, Ви більше керувалися інтересами земляків, а не партійного керівництва?

– Я був одним із тих, хто виступив проти того, що обласні керівники нашої політсили почали використовувати потужність фракції задля відстоювання власних інтересів. Обурювало ігнорування пропозицій депутатів фракції, які, природньо, сподівалися на підтримку в реалізації інфраструктурних проєктів на своїх округах. Це було неправильно. Коли я був депутатом районної ради від цієї партії, за можливості допомагав усім депутатам із нашої команди, всім селам, а не лише Дідівщині, мешканці якої мене обрали. Був переконаний, що і в обласній раді робота будуватиметься на таких самих принципах, а увага до потреб мешканців усіх сіл, селищ і міст Київщини буде однаковою. Не склалося. Тож почали виникати конфліктні ситуації з керівництвом. І як наслідок, більшість депутатів, і я у тому числі, покинули лави не лише фракції, а й взагалі політичної сили.

– Як оцінюєте Вашу особисту роботу?

– Звісно, хотілося б зробити більше. А насамперед завершити те, що вже розпочато за час мого депутатства в обласній раді. І це ще одна підстава, яка спонукала мене знову балотуватися. Справою честі було для мене відкриття дитячого садочка у Дідівщині. Саме це спонукало мене йти на вибори до обласної ради попереднього разу, у 2015-му. До того я п’ять років був депутатом райради, але не зміг виконати цю настанову жителів Дідівщини, які мене тоді обрали. Щиро вдячний землякам, які висловили мені довіру і тим самим дали можливість цієї мети досягти. Над тим, щоб дитсадок у Дідівщині таки з’явився, довелося немало потрудитися. Я докладу максимум зусиль, щоб виконати й інші завдання, які ставили переді мною як депутатом обласної ради жителі району. На жаль, не вдалося довести до ладу дорогу в Дорогинці, якою возить свою продукцію гранітний кар’єр, але відремонтувати її треба обов’язково. І я буду й надалі працювати над вирішенням цієї проблеми. Не слід забувати, як завдяки злагодженій роботі районної ради, райдержадміністрації, а також винахідливості мешканців Фастівця і Малої Снітинки, які перекрили проїжджу частину, перешкоджаючи руху великовагового транспорту, коли у них урвався терпець через ями, вдалося вирішити проблему доріг у цих селах.

Ті, хто їздить дорогою Фастів-Митниця, напевно, оцінили її якість після капітального ремонту. Такими якісними повинні бути наші дороги! А задля цього працювати потрібно комплексно та наполегливо, заручившись підтримкою земляків. Адже дороги потрібно не лише ремонтувати, а й захищати. Тому у статусі депутата обласної ради домагатимусь встановлення на дорозі Фастів-Митниця, вартість якої – чверть мільярда гривень, автоматичного вагового контролю. Щоб не сталося так, як з дорогою Р-04 Фастів-Бишів. Кілька років тому її теж ремонтували – а подивіться, в якому вона зараз стані…

Інший дуже важливий проєкт – реконструкція очисних споруд у Боровій. На цей об’єкт було виділено загалом близько десяти мільйонів гривень. На жаль, наразі очисні споруди Борової не введено в експлуатацію. Сподіваюся, що мандат депутата обласної ради допоможе мені довести справу до завершення.

Моя незмінна позиція: у кожному селі має бути дитсадівська група і початкова школа! Щоб учні перших-четвертих класів навчалися там, де живуть, або максимально близько від дому. Я як батько боявся б відправляти малу дитину до школи автобусом. А опорні школи для учнів середніх і, тим більше, старших класів я б максимально популяризував.

– Олександре Леонідовичу, Ви балотуєтеся до обласної і міської рад від партії «Європейська солідарність». Чому обрали саме цю політсилу?

– Тому що я поділяю ідею, яку несе ця політична сила. Це – європейські цінності. А саме: коли влада для народу, а не народ для влади. Коли на першому плані – здоров’я і життя людини. Не кажу, що ми маємо стояти на колінах, щоб нас узяли в Європу. Наша Україна повинна стати такою, щоб її туди запросили. А досягти цього можна лише наполегливою чесною працею і дотримуючись європейського вектору розвитку.

Такими принципами керуюся і в житті: створив успішне підприємство і близько ста робочих місць, на яких трудяться справжні професіонали. Працівники якісно виконують всі роботи, ми своєчасно сплачуємо податки до місцевого бюджету, а отже, інвестуємо у Фастів. Я завжди працював чесно! Якщо земляки мені знову повірять і оберуть, я й надалі так працюватиму як депутат обласної чи міської ради. Бо не можу стояти осторонь, адже маю сили і досвід робити більше для громади та України.

Багато хто каже, що політика – це бруд. Вона є брудом лише для тих, хто використовує у роботі брудні технології та нечесні шляхи досягнення мети. Мені не байдуже ні майбутнє України, ні майбутнє моєї малої батьківщини. Тому я знову йду в депутати.

А як Ви оцінюєте команду, з якою зараз йдете на вибори до міської ради? Бо команда – це Ви також, вас теж оцінюють за нею.

– Я пишаюся тим, що є частинкою цієї команди! Зі мною пліч-о-пліч порядні, гідні люди, які є фахівцями в різних галузях. Ми можемо працювати у будь-якій профільній комісії, і я переконаний, що кожен буде максимально корисним для розвитку громади.

Окремо хочу сказати про Ларису Скрипак, яка є кандидатом від «Європейської солідарності» на посаду голови Фастівської об’єднаної територіальної громади. Це людяна, чесна, професійна людина, яка завжди сповна віддавалася роботі.

Можливо, у Фастові її знають менше, ніж у районі, адже багато років вона працювала в райдержадміністрації. Лариса Василівна – фахівець у фінансово-економічній сфері. Вона достеменно розуміється на проблематиці сільських населених пунктів і міста Фастова. І з Ларисою Василівною, і з усіма членами нашої команди працювати дуже приємно. Ми однаково переконані, куди треба рухатися. Ми не маємо розбіжностей у поглядах щодо того, як треба досягати результатів. Ніхто із нас не боїться брати на себе відповідальність. І для кожного із нас справа честі – на всі сто відсотків виправдати довіру тих, хто віддасть голос за нашу команду.