Ні Зеленський, ні його монобільшість не хочуть відновлення Е-декларування, – Вікторія Сюмар

У монобільшості немає голосів на підтримку жодного із законопроектів – ні ініціатив Разумкова, які пропонують відновлення електронного декларування, ні ідеї Зеленського про розпуск Конституційного суду. Бо вони не хочуть відновлювати нормальну роботу антикорупційної інфраструктури в Україні. Про це сказала Вікторія Сюмар в коментарі журналістам.

Депутатка зауважила, що монобільшість свідомо зволікає з вирішенням проблеми, яку створило рішення Конституційного суду щодо антикорупційної діяльності та блокування нормальної системи роботи електронного декларування.

«Сьогодні суспільство очікує на відновлення декларацій, які НАЗК фактично закрило від громадськості. І це першочергове рішення, яке б мало бути ухвалене», – наголосила вікторія Сюмар.

Вона розповіла, що практично всі лідери фракцій дійшли компромісу в цьому питанні і підтримали те, що спочатку потрібно вирішувати проблему НАЗК, а відповідний законопроект був розроблений і запропонований в тому числі і головою Верховної Ради Дмитром Разумковим. Водночас депутатка додала, що за цей компромісний законопроект не готові віддавати голоси у фракції «Слуга народу».

«Це є ключова проблема, чому сьогодні зволікають з ухваленням і з відкриттям декларацій», – сказала Вікторія Сюмар.

«Ми сьогодні жорстко ставимо вимогу про те, що цей законопроект має бути поставлений на голосування. Для цього є сенс проводити позачергову сесію. Її можна провести і сьогодні», – також наголосила представниця «Європейської Солідарності».

При цьому Сюмар підкреслила, що позицію президента Зеленського щодо розпуску Конституційного суду всі конституціоналісти називають неконституційною і такою, яка може трактуватися як тиск на суд і фактичне зазіхання навіть на конституційний лад.

Вікторія Сюмар зазначила, що навіть у президентській фракції «Слуга народу» не готові підтримувати цей законопроект президента, інакше він би давно був у залі.

«Не Разумков його блокує. Очевидно, що його не виносять у зал, бо під нього не зібрали голоси. Тому що за великим рахунком ні за законопроект Разумкова про відновлення декларування немає голосів у монобільшості, на за законопроект президента Зеленського немає голосів його ж фракції. Чому? Відповідь дуже банальна – вони не хочуть відновлення електронного декларування. Вони вперше задекларувалися. Вони постали перед перспективою перевірки декларацій, і сьогодні вони роблять все можливе, аби ці прозорі процедури, які були впроваджені за останні п’ять років були зруйновані», – заявила Вікторія Сюмар.

За її словами, інше не менш важливе рішення, яке потрібно негайно ухвалювати, це оголошення незалежного прозорого конкурсу на три посади суддів Конституційного суду. Вікторія Сюмар зазначила, що Офіс президента мав би показати приклад, як діяти чітко у відповідності до вимог законодавства та Конституції в цьому питанні.