Ржищівська громада відстояла справедливість: Кагарлицький районний суд не задовольнив позовну заяву ОПЗЖ

Сьогодні 6 листопада Кагарлицький районний суд не задовольнив позовну заяву від представників партії ОПЗЖ про визнання виборів на двох найбільших виборчих дільницях у Ржищеві недійсними.

Про це повідоми керівник осередку партії «Європейська Солідарність» Ржищівської ОТГ, депутат Київської обласної ради Руслан Кузьменко в ефірі телеканалу «Прямий».

«Ми маємо рішення суду, яке ще раз підтверджує просту істину – за правду, за справедливість треба боротися! Представники ОПЗЖ подали позов саме на ті дільниці, де «Європейська Солідарність» набрала 75 % голосів, вони хотіли знівелювати голоси майже 1500 виборців Ржищева. Але Феміда та наша громада не дали їм цього зробити. Розгляд справи було розпочато у Ржищівському міському суді суддею Світланою Козіною. Сподіватися на справедливість у Ржищівському суді ми не могли, бо знали, що родичі та близькі друзі Світлани Миколаївни брали участь у виборчих перегонах. Саме тому справа була під пильним наглядом громади. Наші захисники довели факт заангажованості судді і вона взяла самовідвід. Чотири дні жителі Ржищева та сіл нашої громади провели під стінами судів заради того, щоб захистити свій вибір. Правда перемогла. Наразі я закликаю опонентів не розхитувати ситуацію у громаді, а працювати заради її добробуту», – зазначив Руслан Кузьменко.

Нагадаємо, що одразу за позовом від ОПЗЖ надійшов позов про визнання не дійсними виборів на двох виборчих дільницях у селах Ржищівської ОТГ (Кузьминцях, Панікарчі, Великих Пріцьках і Виселкі) від представника партії «Рідна країна», що не пройшла п’ятивідсотковий бар’єр та не увійшла в раду. Третього листопада у Кагарлицькому районному суді цей позов було розглянуто і знову ж таки, суд його не задовольнив.

«У справі були допитані свідки, яких заявив позивач. У судовому засіданні ці свідки не змогли належним чином підтвердити обставини, що були вказані позивачем у позові, посилалися на показання третіх осіб. Проте, відповідно до статті 91 Кодексу адміністративного судочинства показання зі слів третіх осіб є недопустимими доказами. Отже, суд їх не враховував. Особливо хочеться звернути увагу, що на відміну від судді Світлани Козіної, суддею Василем Кириченком було задоволено клопотання представника партії «Європейської Солідарності» про вступ у справу третьої особи, що не заявляє самостійних вимог. Адже оскарження результатів виборів прямо впливає на інтереси партії. Враховуючи, що суддею Світланою Козіною було відхилено таке ж клопотання — це підтверджує її низьку професійність або ж особисту зацікавленість у вирішенні справи», – розповів про засідання суду щодо позовної заяви від партії «Рідна країна» представник партії «Європейська Солідарність» Іван Король.

Найважливіше, що Ржищівська громада отримає тих депутатів, а яких проголосували люди, а не тих, яких їм хотіли нав’язати у суддівських кабінетах, – впевнені у «Європейській Солідарності».

«До наступних виборів багато часу й у кожного з нас можливість своєю працею завоювати прихильність виборців. Розхитування ситуації в громаді та дестабілізація – це не найкращий спосіб здобути довіру та прихильність людей. Я хочу подякувати, всім небайдужим жителям нашої громади за підтримку! Дякую, що ви прийшли до Ржищівського міського суду і цілий день пильно стежили за тим, що відбувається у залі суду. Дякую, що вам не байдуже! Дякую, що ви готові захищати своє волевиявлення та щиро вболіваєте за громаду! Правда зажди перемагає! Разом ми сила!», – звернулася до жителів громади в.о. міського голови Ржищева Крістина Чорненька.

Нагадаємо, після програшу на місцевих виборах представники ОПЗЖ намагаються визнати вибори в Ржищівській ОТГ недійсними.

За словами Руслана Кузьменка, партія ОПЗЖ завжди вважала Ржищів своєю вотчиною. Лідер цієї партії в Київській області Олександр Качний родом звідси, і він завжди вважав, що це місто – його місто. Але люди дали гідну оцінку і Качному, і ОПЗЖ. Виборці на цих виборах підтримали «Європейську Солідарність», підтримали інші партії, але не підтримали партію ОПЗЖ та їхніх партнерів по коаліції, – констатував Кузьменко.