«Європейська Солідарність» вважає неприпустимим скорочення видатків на медицину

Непрозоро, непрофесійно та з порушенням законодавства, – саме так провладна більшість в Київській обласній раді сьогодні ухвалила бюджет області на 2021 рік.

Про це на своїй сторінці в «Фейсбук» пише голова фракції «Європейської Солідарності» в Київській обласній раді Георгій Цагареішвілі.

«Ганебним є вже сам факт, що питання про розгляд бюджету до порядку денного вносилося з голосу. Депутатам не дали можливості підготуватися та ознайомитися з проектом. Більше того, жоден депутат фракції «Європейська Солідарність» не отримав запрошення на сьогоднішні засідання комісій, як це передбачає Регламент», – заявляє депутат. За його словами, жодна з пропозицій до програм від депутатів фракції не була врахована, «і навіть не була поставлена на голосування на сесії, що є порушенням закону».

«Але головна причина, чому фракція «Європейської Солідарності» не підтримала основний кошторис області на наступний рік – це якість документу», – констатує Цагареішвілі.

«Ми вважаємо неприпустимим скорочення видатків на медицину в період пандемії. Так, на 2021 рік на сферу охорони здоров’я передбачено лише 77 мільйони гривень, що в 3 рази менше порівняно з бюджетом минулого року», – заявляє депутат.

За його словами, кошторис передбачає також скорочення фінансування освіти та культури, зменшення видатків на соціальні програми.

«Особливо цинічним вважаємо скорочення фінансування програми, яка передбачає лікування воїнів-АТОвців. В минулому році з ініціативи «Європейської Солідарності» таку програму було започатковано, з вересня по грудень було виділено на неї 2 млн грн. Нинішня ж провладна більшість на весь 2021 рік передбачила лише 1,75 млн. грн», – додає Цагареішвілі.