Голосування за бюджет в Київській облраді відбулося з порушенням законів та регламенту, – Титикало

Рішення, за які голосувала 24 грудня провладна більшість у Київській обласній раді, приймалися з порушенням Регламенту та низки діючих законів.

Про це на своїй сторінці в «Фейсбук» пише депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності», юрист Роман Титикало. 

За його словами, під час голосування за бюджет, Програму соціально-економічного розвитку, галузеві обласні програми, Регламент Київської обласної ради VIII скликання порушено Закони України «Про місцеве самоврядування» і «Про статус депутатів місцевих рад».

«Рішення Київської обласної ради «Про обласний бюджет Київської області на 2021 рік» та профільні програми на 2021 рік не були обговорені під час сесії, не були представлені доповідачами, а більшість питань винесено на голосування з голосу та пакетно!, – пише Титикало. 

За його словами, тотальне порушення законодавства – одна з причин, чому фракція не підтримала ці рішення. «Фракція «Європейської Солідарності» не підтримала кулуарні рішення, винесені на розгляд сесії головуючим Скляровим. Адже вони були прийняті з порушенням норм чинного законодавства», – заявив депутат.

На думку Титикала, прийняті більшістю зміни до Регламенту Київської обласної ради «кричуще суперечить закону». Зокрема, депутат акцентує на ухвалених суперечливих нормах: звільнення голови облради має прийматись 2/3 від складу ради, без присутності голови Київської обласної ради питання його відставки не може бути розглянуто, кількість депутатів Ради у постійній комісії не може перевищувати 9 осіб.