Фракція «Європейська Солідарність» ініціює позачергове засідання Київської облради з вимогою збільшити субсидії на тлі зростання тарифів

Фракція «Європейської Солідарності» в Київській обласній раді ініціює скликання позачергового засідання сесії облради через ситуацію із підвищенням тарифів.

Про це йдеться у відповідному зверненні.

«Ситуація, що склалася у зв’язку з суттєвим підвищенням вартості енергоносіїв потребує невідкладного обговорення на сесії Київської обласної ради та ухвалення відповідних рішень, спрямованих на захист соціально-економічних прав мешканців Київщини», – йдеться у зверненні.

Автори звернення констатують, що зростання тарифів відбувається на фоні зменшення видатків на виплату пільг та субсидій громадянам та на тлі глибокої економічної кризи, в якій опинилися більшість громадян України.

«Європейський підхід до подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 полягає у серйозній підтримці бізнесу і громадян у випадку, якщо центральний уряд чи місцева влада впроваджують карантин або локдаун. У нас цього, на жаль, не сталося: майже за рік пандемії уряд не спромігся налагодити дієві механізми та знайти резерви такої підтримки у монетизованій формі. Натомість влада ввела кілька локдаунів, максимально заморозивши ділову активність, знищивши тисячі дрібних та середніх бізнесів, а інші поставивши на межу виживання», – відзначають депутати.

На думку авторів звернення, в умовах, що склалися в Україні, реальною підтримкою та допомогою людям має стати збільшення видатків на субсидії.

В «Європейській Солідарності» констатують, що порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі – з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн. та вимагають від Верховної Ради ухвалити зміни до Державного бюджету та збільшити видатки на субсидії в 2021 році.  

«Зменшувати видатки на субсидії можна коли зростають доходи населення або зменшуються тарифи. Внаслідок непрофесійних дій нинішньої влади, відсутності економічних реформ в країні спостерігається падіння економіки, наростання кризових явищ та зменшення доходів громадян. Тож потреба в субсидіях має тільки зростати», – переконують в «ЄС».

Депутати ініціюють ухвалення Київською обласною радою звернення до Президента України Володимира Зеленського та уряду щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв.

Звернення підписали 37 депутатів Київської обласної ради.

Нагадаємо, згідно з положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія обласної ради повинна бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.

Депутатський корпус VIII скликання Київської обласної ради налічує 84 депутати. До складу фракції «Європейської Солідарності» входить 25 депутатів.