Депутат “ЄС” звернувся до мера Ірпеня з проханням вжити заходів задля збереження дитячого табору “Сокіл”

Депутат Ірпінської міської ради з фракції “Європейська Солідарність” Тимур Нагалевський звернувся до Ірпінського міського голови Олександра Маркушина з проханням вжити відповідних заходів задля збереження дитячого табору “Сокіл” – оскаржувати аукціон та його результати.

Про це Тимур Нагалевський повідомив на стоїй сторінці в “Фейсбук“.

Як зазначено у повідомлені, 22 лютого колишній піонерський табір «Сокіл» (м.Ірпінь) на аукціоні СЕТАМ купили за 160 000 000 грн. Переможець – ТОВ “ФК ФОРТ”. Одним із власників цієї компанії є Лапшин Святослав Сергійович, який був зареєстрований як ФОП у місті Донецьк з 2000 року. Другий власник – Малий Олексій Іванович. Був зареєстрована як ФОП в місті Курахове, Донецької області. Реєстрація обох ФОПів наразі припинена.

За словами Тимура Нагалевського, покупець заплатив такі шалені гроші (чверть річного бюджету міста Ірпінь) виключно за закинуті будівлі табори. Водночас, майже 5 га землі, на якій стоїть табір, поки залишаються в комунальній власності міста.

“Очевидно, що нові власники впевнені, що згодом матимуть у своїй власності і цю землю з віковими дубами й соснами. Інакше не викладали б таку кругленьку суму за, в буквальному сенсі, сараї”, – переконаний депутат Ірпінської міської ради з фракції “Європейська Солідарність”.

Депутат наголосив, що в інтресах Ірпінської громади оскаржувати аукціон та його результати.

“Оскільки табір розташовано на землі громади, то саме Ірпінська громада мала б першочергове право його викупити в Національного банку України за початковою ціною”, – йдеться у повідомлені.

До того ж, за словами Тимура Нагалевського, згідно зі статтею 15, пунктами 6-7 Закону про оздоровлення й відпочинок дітей:

6. Майно дитячого закладу оздоровлення та відпочинку не може бути об’єктом звернення стягнення за борговими зобов’язаннями та не може передаватися у заставу.

7. У разі банкрутства власника місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування вирішують питання про передачу дитячого закладу оздоровлення та відпочинку до комунальної власності в порядку, передбаченому законодавством України».

“Тому я звертаюся до міського голови Олександра Маркушина вжити відповідних заходів в інтересах громади”, – наголосив депутат від “ЄС”.