Фракція «Європейської Солідарності» в Баришівській селищній раді ініціює включення до порядку денного сесії 26 березня питання відсторонення голови ОТГ Олександра Вареніченка з займаної посади на час проведення розслідування.
Про це повідомляють в місцевому осередку партії.
«Фракція зацікавлена в ретельному та всебічному розслідуванні підозри щодо фактів хабарництва голови Баришівської ОТГ та його заступника. Вважаємо, що відстороненням від посади ми унеможливимо вплив посадовця на слідство», – заявив депутат Баришівської селищної ради від «Європейської Солідарності» Андрій Дзвіневський.
Також фракція «ЄС» вимагає звільнення заступника голови Баришівської ОТГ Юрія Шовтя, який був затриманий правоохоронцями та стосовно якого триває слідство у справі щодо отримання хабаря.
Фракція «Європейської Солідарності» закликає колег депутатів проголосувати за скасування стимулюючих виплат (премій, надбавок) голові Баришівської селищної ради Олександру Вареніченку та його заступнику Юрію Шовтю.
«Ми, як і вся громада Баришівки, зацікавлені в ретельному розслідування та справедливому рішенні суду. Вважаємо обрану керівництвом ОТГ тактику уникання публічних пояснень перед мешканцями громади, неприпустимою. Всі спроби заборонити акції протесту мешканців громади, закриття від ЗМІ засідань сесії – є, на нашу думку, додатковою підставою для відсторонення голови ради», – заявила депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності» Алла Шкуро.
Нагадаємо, що 19 березня правоохоронці затримали посадовців Баришівської ОТГ «на гарячому» під час отримання ними близько 1,5 млн грн неправомірної вигоди. Таку суму вимагали голова громади та його заступник з підприємців, які прагнули перемогти в аукціоні з продажу права оренди земельних ділянок площею у 12 га під будівництво та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Крім того, фігуранти до проведення аукціону сприяли у зменшенні оціночної вартості земельних ділянок більш ніж у 10 разів.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
