“Керівництво Київської облради скликало позачергову сесію з порушенням законодавства”, – заява фракції “ЄС”

Фракція «Європейська Солідарність» в Київській обласній раді вважає дії керівництва облради цинічними та незаконними та заявляє, що влада скликала позачергове засідання облради з порушенням норм законодавства задля вирішення власних питань.

Про це йдеться в заяві фракції.

“В той час, коли весь світ бореться з пандемією, коли медики Київщини очікують фінансової підтримки, влада області призначає позачергове засідання облради з порушенням норм законодавства не задля підтримки медичної галузі, а задля вирішення власних питань”, – йдеться у заяві.

Автори заяви наголошують, що згідно з діючим законодавством, рішення про скликання сесії доводиться до відома депутатів не пізніше, аніж за 10 днів, у виняткових випадках – не пізніше, як за день. Ці норми «Закону про місцеве самоврядування в Україні» порушено. Фактично скликана керівництвом ради сесія незаконна, а всі ухвалені рішення можуть бути оскаржені в суді.

“Можна було б ще зрозуміти такий поспіх, якби влада дійсно включила у порядок денний невідкладні питання. Натомість, більшість проектів рішень, запропонованих на позачергову сесію, носять плановий характер, та вже включені до порядку денного ЧЕРГОВОЇ сесії, яка призначена на 12 квітня 2021 на 11 годину, та скликана розпорядженням голови Київської обласної ради ще від 05 березня 2021 № 90, але вже двічі з незрозумілих причин переносилась”, – констатують в «ЄС».

Автори заяви наголошують, що аналіз пропонованих проектів рішень свідчить про спроби влади протягти понад 20 питань без опрацювання та вивчення. “Депутати нашої фракції в незаконний спосіб усунені від виконання депутатських обов’язків, оскільки не включені в жодні депутатські комісії, та не отримали можливості опрацювати питання, які виносяться на розгляд”, – стверджують в “ЄС”.

Фракція «Європейської Солідарності» вважає неприпустимою ситуацію, коли керівництво області ставить свої інтереси вище інтересів мешканців області.

“Головне питання, яке мала б розглядати облрада – це питання допомоги медичній сфері у зв’язку з критичною ситуацією, що склалася в області”, – йдеться в заяві.

Депутати фракції «Європейської Солідарності» вважають дії сьогоднішнього керівництва Київської обласної ради цинічними та незаконними й відмовляються брати участь у організованому ним «шабаші».