У Славутицькій міській раді відбувається узурпація влади, – голова фракції «ЄС» в міськраді Славутича

У Славутицькій міській раді відбувається узурпація влади трьома політичними партіями, які склали умовну широку коаліцію – ОПЗЖ, СН та “Батьківщина”.

Про це заявила депутат міської ради, голова фракції «Європейської Солідарності» Майя Руденко.

«Наразі в Славутицькій міськраді відбувається узурпація влади трьома політичними партіями, які склали умовну широку коаліцію, – ОПЗЖ, СН та Батьківщина. Отримавши фактичну більшість, вони мають можливість ухвалювати рішення по питаннях, які цікаві їм, – але не місту. Саме так народжується і розвивається політична корупція. Саме так занепадають міста. Не хочемо Славутичу такої долі. Готові працювати на наше місто чесно, без мутних схем та підковдряних домовленостей», – наголосила депутатка.

Як повідомила Руденко, під час сесійного засідання сім депутатів покинули раду.

«Сім депутатів міської ради, включаючи мене, залишили перше пленарне засідання  IV сесії, оскільки відмовилися брати участь в порушенні Регламенту  міськради», – написала депутатка в «Фейсбук».

Для підтвердження неправомірності скликання та проведення сесії міськради Майя Руденко опублікувала у “Фейсбук” текст документу, який чітко визначає що, чому і як було порушено на цьому часовому відрізку діяльності місцевого самоврядування.

З приводу скликання IV Сесії міської ради м. Славутич маємо зафіксувати низку порушень Регламенту Славутицької міської ради, що дає можливості оскарження прийнятих на пленарному (пленарних) засіданнях в судовому порядку.

1. Порушено статтю 26, п 3. Відповідно до статті 26, п. 3., “Рішення про скликання чергової сесії Ради доводиться до відома депутатів не пізніш, як за 10 днів до сесії із зазначенням дня та години скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд Ради”. Рішення про скликання IV Сесії міської ради м. Славутич було доведено депутатам 23.04.2021, тобто лише за 3 (три) дні до початку сесії, що є порушенням Регламенту і має суттєвий негативний вплив на роботу ради.

2. Порушено статтю 35, п.2.Відповідно до статті 35, п.2., “Пропозиції до проєкту порядку денного пленарного засідання чергової сесії Ради вносяться не пізніше як за 10 робочих днів до відкриття чергової сесії або наступного пленарного засідання сесії”. Порядок денний IV Сесії міської ради м. Славутич було доведено депутатам 23.04.2021, тобто лише за 3 (три) дні до початку сесії, що є порушенням Регламенту і має суттєвий негативний вплив на роботу ради.

3. Порушено статтю 35, пп.10-12.Відповідно до статті 35, пп. 10-12, проєкти рішень, що виносяться на сесію, мають бути розглянуті в постійних комісіях міської ради. Рішення, винесені на розгляд IV Сесії міської ради м. Славутич в постійних комісіях не розглядалися, оскільки комісії не збиралися. Системи засвідчення та ідентифікації підпису та участі депутатів у онлайн-засіданнях комісій, відповідно до Регламенту Славутицької міської ради, в даний момент не існує. Таким чином, проєкти рішень, які виносяться на IV Сесію міської ради м. Славутич не можна вважати розглянутими в комісіях, що є грубим порушенням Регламенту Славутицької міської ради, а також законодавства України, зокрема Законів «Про статус депутатів місцевих рад» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

З огляду на викладене вище, вважаємо скликання IV Сесії міської ради м. Славутич із зазначеними порушеннями неприпустимим, оскільки подібна практика руйнує визначені законодавством засади діяльності місцевого самоврядування і може стати підґрунтям для формування корупційної складової.

МФ. Руденко В.С. Семенов