Більшість в міськраді Переяслава відмовилася розглядати ініційоване «ЄС» звернення щодо критичної ситуації з субсидіями

Фракція «Європейської Солідарності» в Переяславській міській раді ініціювали розгляд на сьогоднішній сесії міської ради звернення до уряду щодо критичної ситуації з переоформленням субсидій.

Про це повідомляє сторінка в «Фейсбук» «Європейська Солідарність Переяславщини».

«Після перенесення термінів широко розрекламованого підвищення пенсій та мінімальної зарплати, скасування підвищень зарплат вчителям та медикам, відсутності індексацій пенсій чорнобильцям, військовим пенсіонерам, науковцям та іншим, під «каток» антисоціальної політики влади потрапили субсидіанти. З 1 травня 2021 року Уряд Зеленського – Шмигаля запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців. Так, зокрема, кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов‘язані знов йти на поклон до чиновників, принести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави», – констатують в «ЄС».

«Мета нинішньої влади – не допомогти українцям у непрості часи пандемії, шаленого підвищення цін, тарифів на ЖКП, газ та електрику для населення. Мета ЗЕ-уряду – зекономити кошти на зубожінні українців, суттєво скоротити кількість субсидіантів та спрямувати «зекономлені» кошти на корупційні схеми типу «Великого крадівництва», – вважають в «ЄС».

Депутати вимагають від уряду скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій, переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі та відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади.

Більшість у міськраді Переяслава відмовилася розглядати питання щодо субсидій. Розгляд його перенесено на чергову сесію 20 травня.