Виконання Національної програми скорочення викидів потребує колосального капіталовкладення, – Титикало

Виконання Національної програми скорочення викидів потребує колосального капіталовкладення і, насамперед, чіткого окреслення джерел фінансування та інвестицій для державних і приватних станцій.

Про це в коментарі на «Фейсбук» пише депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності», голова постійної комісії з питань екології Роман Титикало .

Депутат схвально оцінив ухвалення Верховною Радою покрокової інструкцію уряду щодо виконання Національного плану скорочення викидів.

«Рішення Ради, що варте уваги! Парламентарі підтримали 294-а голосами покрокову інструкцію уряду щодо виконання Національного плану скорочення викидів. Гарна новина, але щоб ми мали реальний шанс його виконати, потрібно зробити чимало», – зазначає Титикало.

За його словами,  мова йде про скорочення викидів основних видів забруднень (діоксиду сірки, оксидів азоту та пилу) від ТЕС/ТЕЦ та опалювальних котелень.

«З 2018 року Україна взяла на себе міжнародні екологічні зобов’язання, але виконувалися вони без особливого ентузіазму, дуже повільно, без конкретного визначення шляхів фінансування», – констатує депутат.

На думку Титикала, для того, щоб програма ефективно виконувалася, має плідно попрацювати Міністерство енергетики та вугільної промисловості та Міністерство фінансів.

«Найкраща ініціатива не може бути реалізована, якщо не закріплена чіткими діями, термінами і коштами. Плюс прийняття постанови – документ зобов’язує два міністерства сісти за сіл переговорів і напрацювати конкретні рішення. Бо зобов’язання перед міжнародними партнерами виконувати треба! І бажано вчасно», – пише Титикало.

За його словами, вугільні ТЕС/ТЕЦ України є найбільшими забруднювачами повітря у всій Європі.

«І цей факт негативно впливає не лише на навколишнє середовище, а й на здоров’я українців. Тому в цьому напрямку має спрацювати й Міністерство охорони здоров’я», – вважає депутат «ЄС».

Титикало вважає, що ухвалити постанову вдалося великою міро через загрозу хвилі критики від зооактивістів.

«На жаль, повністю був провалений глобальний законопроєкт №4167 «Про зменшення промислового забруднення». Втретє Рада за нього не проголосувала. Відтак, шансів на життя в нього не залишилось. Тому, аби не підійняти хвилю негативу від екоактивістів і профільних організацій, прийняли дану постанову. Як кажуть, «на безриб’ї і рак риба», – розповідає Титикало.

Депутат висловлює сподівання, що ухвалена постанова дасть хороші результати вже найближчим часом.

Фото з Фейсбук-сторінки Романа Титикала