Щоб зупинити забудову Чернечого лісу потрібна підтримка місцевих рад, – Титикало

19 гектарів орендованого лісу під селом Лісники на Київщині, які мали стати частиною існуючого заказника “Чернечий ліс”, хочуть забудувати під котеджі. Сільські ради не надто активні у розірваннях договорів оренди з інвесторами. Але без підтримки на місцях будь-які ініціативи від обласної влади чи Міндовкілля будуть гальмуватися.  

Про це заявив депутат Київської обласної ради від “Європейської Солідарності”, голова екологічної комісії Київської обласної ради, Роман Титикало в коментарі для газети “День“.

За словами Титикала, якщо не передати ці землі під заповідник, боротьба триватиме.

«Якщо взяти публічну кадастрову карту, то побачимо купу нарізаних клаптиків землі, яку комусь під щось виділяли. Тобто є постійні спроби зайти в ці ліси та забудувати їх. Якщо громадськість втручається, то такі ініціативи зупиняються. Якщо ні – то тишком-нишком інвестори заходять на територію, а ліс перетворюється на забудову», – каже Титикало.

За його словами, конфліктні 19 гектарів лісу мають стати частиною існуючого заказника «Чернечий ліс» (а заказник у свою чергу частиною НПП). Його створили у 2018 році. До слова, наукове обґрунтування на створення заказника з’явилося ще у 2008 році, тобто 10 років знадобилося природоохоронцям та науковцям, щоб отримати погодження депутатів Київської обласної ради на створення нового об’єкта ПЗФ в регіоні. Виходить, що назагал державні органи влади тільки «за» збільшення заповідних площ, до чого нас зобов’язують міжнародні угоди та природоохоронні конвенції, а на практиці все навпаки.