«Європейська Солідарність» вимагає від влади погасити заборгованість із зарплат медикам Кагарлицької лікарні

«Європейська Солідарність Кагарличчини» закликає владу звернути увагу на катастрофічну ситуацію з фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я.

 Про це йдеться в повідомленні на сторінці в «Фейсбук» «Європейська Солідарність Кагарличчини».

Партійці підтримали місцевих медиків, які вийшли на протест через недостатнє забезпечення закладу медикаментами, затримки заробітних плат лікарям та невиплати обіцяних «ковідних».

«Навантаження на медперсонал зараз велике, працюємо на знос, завантаженість хірургії, терапії, реанімації, всіх відділень на 100%! – розповідає лікар місцевої лікарні В’ячеслав Балацький. – Хворих привозять вже тяжких, на кисні, з низькими сатураціями. А нам не платиться ні зарплата, ні надбавки, які мають бути за законом. Сьогодні вже 19 жовтня, а нам ще не виплатили зарплату за вересень».

Як розповіли медики, згідно законодавства ковідні надбавки мають складати 300%, але цю суму влада ніколи не виплачувала повністю. Окрім того, констатують лікарі, – надходить обмаль медикаментів для потреб відділень.

 «Нещодавно щось надійшло, але це крихти… – кажуть медики, – Фінансування на ліки не вистачає. Тож чимало доводиться купувати самим хворим».

Національна служба здоров’я України аргументує малі суми надходжень тим, що у літній період кількість ковідних пацієнтів у Кагарлицькій багатопрофільній лікарні була низькою. Тому вони застосували понижуючі коефіцієнти. У вересні кількість хворих на ковід зросла. Але, разом з тим, зі слів працівників лікарні, НСЗУ зменшила фінансування по загальному пакету.

 «Почуйте медиків, можновладці! – закликають депутати Кагарлицької міської ради від «Європейської Солідарності», які підтримали протест місцевих медиків. – Негайно погасіть заборгованість із заробітної плати, виплатіть обіцяні ковідні надбавки та забезпечте необхідними медикаментами!»

Нагадаємо, ще на початку жовтня фракція «Європейської Солідарності» в Кагарлицькій міській раді виступила з заявою про катастрофічну ситуацію з фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я та ініціювала розгляд цього питання на найближчій сесії міськради.

Джерело фото: “Фейсбук” “Європейська Солідарність Кагарличчини”