У справі проти Порошенка влада тисне на правоохоронні органи та судову систему, – Сюмар

У справі проти лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка Банкова та її функціонери серйозно тиснуть на судову систему, правоохоронні органи та Державне бюро розслідувань.

Про це заявила на брифінгу народна депутатка України Вікторія Сюмар.

«Ми бачимо досить серйозні впливи з боку вулиці Банкової і її функціонерів, зокрема, на судову систему, зокрема, на правоохоронні органи, на Державне бюро розслідування. Чого вартує тільки сам той факт, що пана Сухачова, який сфабрикував справу проти Порошенка, відразу під Новий рік, фактично, без будь-яких конкурсів призначили головою Державного бюро розслідувань», – заявила Сюмар. 

«Це такий був йому приз виданий за переслідування Порошенка, за те, що він склепав цю справу», – додала вона.

«Чого вартує сам той факт, що Генпрокурор Ірина Венедиктова на один лише день пішла у відпустку, для того, щоб друг Олега Татарова, заступник Генпрокурора Симоненко підписав цю абсолютно брєдову підозру»,  – зазначила народна депутатка.

Сюмар також акцентувала увагу на абсурдності самої справи: «Чого вартує сам факт, що підозра починається взагалі з історії про заснування Організації Об’єднаних Націй і до Порошенка вона стосується лише тим, що він як Президент України, голова Ради з питань нацбезпеки та оборони провів засідання РНБО, де, вдумайтеся, дав вказівку розібратися із високою ціною вугілля із Південно-Африканської республіки, яке мало дуже низьку якість, яке, фактично не горіло, що наносило серйозні збитки Держаному бюджету в 2014 році». «Це було вкрай важливо для країни, яка була в епіцентрі війни і коли потрібні були кошти на озброєння, кошти на армію і їх дуже бракувало, а хтось хотів заробляти на цьому південноафриканському вугіллі», – заявила Сюмар.

На думку депутатки, ДБР сьогодні мало б розслідувати цю корупційну справу. «Замість того, щоби розслідувати цю корупційну схему з цим південно-африканським вугіллям, ДБР фактично малює справу за те, що Петро Порошенко провів засідання РНБО»,  – наголосила народна депутатка.