Броварська команда «ЄС» вшанувала пам’ять Героїв Крут

29 січня команда «Європейської Солідарності» Броварів взяла участь у заходах з вшанування пам’яті українських студентів-добровольців, що полягли у нерівному бою 1918 року біля залізничної станції Крути.

Про це повідомив на своїй сторінці у «Фейсбук» депутат Київської обласної ради від «Європейської Солідарності»  Олег Іваненко.

«Разом з багаточисельною броварською громадою відвідали станцію «Крути». День пам’яті Героїв Крут»,  – повідомив Іваненко.

«104 роки тому невеличкий загін українських студентів (переважно з університету Святого Володимира) затримали в бою під Крутами багатотисячну армію більшовиків, під командуванням генерала Муравйова! Недосвідчені, юні, але ж з палкою любов’ю до України змогли зробити те, що не під силу і досвідченим арміям! Нам є ким пишатися, і на чиїх прикладах виховувати нові покоління українців!»,  – написав депутат «ЄС».

«Ми пам’ятаємо. Герої не вмирають», – наголосив Олег Іваненко.

Нагадаємо, 29 січня в Україні вшановують пам’ять Героїв битви під Крутами. У цей день 104 роки тому під Крутами, між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, відбувся бій українських військ з військами більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Українське військо налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків. Бойові втрати з української сторони склали до 300 убитих, поранених, полонених.

Джерело фото: «Фейсбук» Олега Іваненка