Заява фракції «Європейська Солідарність» у Київській обласній раді

У час, коли біля українських кордонів зосереджено понад 100 тис. військових Російської Федерації, сотні одиниць бронетехніки, важко переоцінити важливість територіальної оборони. Органи місцевого самоврядування Законом «Про основи національного спротиву» визначені як ключові виконавці програм національного спротиву і створення системи територіальної оборони. Але без фінансового, ресурсного забезпечення з боку органів центральної влади інститут територіальної оборони не зможе працювати.

Про це йдеться у зверненні  до вищого керівництва держави, розгляд якого фракція «Європейської Солідарності» ініціюватиме на найближчому засіданні Київської обласної ради.

«На сьогодні і Президент України Володимир Зеленський, і РНБО, і профільні центральні органи виконавчої влади фактично самоусунулися від процесу виконання Закону «Про основи національного спротиву», – як в частині організаційного, так і матеріально-фінансового забезпечення», – констатують у «ЄС».

На думку авторів звернення, «без фінансового, ресурсного забезпечення інститут територіальної оборони не зможе працювати. Місцеві бюджети не здатні покрити самостійно видатки на територіальну оборону, на підготовку національного спротиву».

«Місцеві бюджети вже у І кварталі мають отримати кошти для створення системи національного спротиву.  Бездіяльність у цих умовах – це саботаж», – заявляють у «ЄС».

Фракція «ЄС» закликає всі державницькі сили до консолідації, до припинення політичних воєн на знищення.

«У час смертельної загрози з боку держави-агресора – Російської Федерації ми закликаємо до консолідації всіх державницьких сил, до припинення політичних воєн на знищення.  Ми закликаємо Президента України вилучити з політичного арсеналу практику використання політично мотивованого кримінального переслідування. Сьогодні і органи державної влади, і органи місцевого самоврядування, і армія, громадянське суспільство – в одному окопі. І лише разом стримаємо ворога», – йдеться у зверненні.