СБУ на Київщині – це “загрози для національної безпеки” – Горковенко прокоментував втручання в процес переходу громад від УПЦ до ПЦУ

СБУ вбачає у переходах громад від УПЦ до ПЦУ “загрозу для національної безпеки”. Особисто я вважаю, що Юрій Палагнюк та СБУ на Київщині – це “загрози для національної безпеки”.

Йдеться у дописі депутата Київської обласної ради від “ЄС” Володимира Горковенка. Депутат на сторінці у “Фейсбук” прокоментував лист Управління СБУ у Києві до Дарницької райдержадміністрації за підписом заступника начальника Головного управління СБУ у Києві та Київській області Юрія Палагнюка, в якому зазначалося, що спецслужба вбачає у переходах громад від УПЦ до ПЦУ “загрози для національної безпеки”.

У листі від 7 вересня Головне управління Служби безпеки України у Київській області просить представників місцевого самоврядування провести роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо недопущення участі у зборах релігійних громад для переходу УПЦ до ПЦУ керівників територіальних громад чи представників місцевої влади. Це, на думку СБУ, “створює передумови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у Києві та регіоні”.

“Особисто я вважаю, що Юрій Палагнюк та СБУ на Київщині – це “загрози для національної безпеки”. Оскільки це не перший випадок, коли спецслужба замість того, аби виявляти колаборантів та диверсантів суне свого носа у церковні справи”, – пише Горковенко.

Депутат наголосив, що з кінця березня саме співробітники СБУ проводили роз’яснювальну роботу серед активістів про те, що перехід до Православної церкви України “не на часі”.