Депутати фракції “ЄС” Вишгородської міськради звертаються до Верховної Ради і Кабінету Міністрів щодо врахування першочергових напрямків у бюджеті на 2023 рік

Депутати фракції “Європейської Солідарності” у Вишгородській міській раді звертаються до Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України щодо врахування першочергових напрямків у Державному бюджеті на 2023 рік при розгляді проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.»

Текст заяви опубліковано на сторінці у “ФБ” Вишгород ЄС.

Депутати наголошують, що бюджет – і державний, і місцеві – має працювати на перемогу України.

Члени команди “ЄС” пропонують Верховній Раді України і Кабінету Міністрів України при розгляді проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 р.» чітко визначити наступні пріоритети бюджетного фінансування і неухильно їх дотримуватися:

  • Розвиток та підтримка військового та безпекового секторів на місцях. Зокрема, достатнє фінансування з місцевих бюджетів добровільних об’єднань територіальних громад, потреб територіальної оборони, національно-патріотичного виховання, навчання і підготовки майбутніх воїнів.
  • Забути про «крадівницто». Не може на відновлення територій виділятися втричі менше коштів, ніж на дороги. Цю пропорцію треба змінити.
  • Щонайменш 50% запланованих на будівництво доріг коштів слід спрямувати на розширення можливостей для торгівлі з країнами ЄС, розширення «вузьких гирл» існуючих прикордонних переходів.

“Крім того, у державному бюджеті, так і у місцевих бюджетах мають бути закладені резервні кошти на випадок непередбачених подій, як-то пошкодження об’єктів інфраструктури, зростання кількості тимчасово переміщених осіб, аномальна холодний осінньо-зимовий період і т.п.”, – йдеться в заяві

Для забезпечення прозорості витрат, фракція “ЄС” у Вишгородській міськраді вимагає створити міжфракційний механізм контролю за прозорістю і ефективністю витрачання коштів міжнародної фінансової допомоги (створення ТСК за прикладом контролю за використанням збройної допомоги).

“Впевнені, що саме ці напрямки мають бути першочерговими у видатковій частині Державного бюджету на 2023 рік”, – зазначено у зверненні.