Православна громада Требухова відстояла своє право на молитву українською мовою, – депутатка Броварської міськради від “ЄС”

Сьогодні, 22 квітня, православна громада Требухова відстояла своє право на молитву українською мовою в Храмі Покрови Божої Матері. Діяльність УПЦ МП припинено за активної участі членів команди “ЄС” Київщини на чолі з депутаткою Броварської міської ради від «ЄС» Богданою Драч.

За інформацією, сьогодні Богдана Драч разом з активістами, вірянами та священником ПЦУ вчергове зібрались на мітинг біля храму.

“Військові зрізали замки, спочатку на воротах, а потім і у дверях церкви. Прихожани ПЦУ вперше з серпня 2022 року увійшли в храм та слухали Службу Божу українською мовою”, – повідомила депутатка.

Нагадаємо, ще 6 серпня минулого року православна громада Требухова офіційно перейшла з УПЦ МП в ПЦУ. Проте жодного разу не проводили богослужіння в місцевому храмі.

Відтоді віряни разом з членами команди “Європейської Солідарності” Київщини виборювали право на богослужіння в храмі українською мовою. Депутатка від “ЄС” Богдана Драч зверталась до депутатів міськради підтримати звернення до центральних органів влади припинити діяльність УПЦ МП. Проводились мітинги, однак представники московського патріархату не пускали парафіян на територію храму. Московський піп з тітушками тримав оборону і категорично відмовляється звільнити приміщення.

“Слава Богу! Покровський храм в селі Требухів перейшов до ПЦУ. Наша боротьба завершилася Перемогою”, – написав депутат Броварської міської ради від “ЄС” Сергій Батюк.