Київська облрада підтримала пропозицію фракції «ЄС» щодо заборони діяльності московської церкви

Депутати Київської обласної ради 9 червня проголосували за звернення до Верховної Ради щодо заборони Української православної церкви Московського патріархату. 

Про це повідомив депутат Київської обласної ради від “Європейської Солідарності” Володимир Горковенко.

За інформацією, Київська обласна рада підтримала проєкт рішення фракції «Європейська Солідарність» Київщини щодо заборони діяльності УПЦ Московського патріархату.

“Київська облрада поставила поза законом діяльність московської церкви на Київщині. Депутати ухвалили звернення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території області”, – зазначив Горковенко.

Депутати обласної ради вважають діяльність релігійних організацій (об’єднань), які мають доведений церковно-канонічний зв’язок з країною-агресором (росією) такою, що порушує державні інтереси та загрожує національній безпеці

На думку депутата Київської облради від “ЄС” Романа Титикала “та території України не може діяти релігійна організація, яка фактично контролюється країною-агресором та підтримує її злочини”.

Враховуючи вищезазначене, депутати Київської обласної ради проголосували за Звернення до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання заборони діяльності на території України релігійних організацій Української православної церкви, яка має церковно-канонічний зв’язок із російською православною церквою, є її структурним підрозділом і перебуває у відносинах підпорядкування.

«Київська обласна рада просить Верховну Раду України невідкладно розглянути законопроєкти про заборону діяльності УПЦ МП», – зазначила заступниця голови Київської обласної ради, депутатка від “ЄС” Тетяна Семенова.