На Київщині інспектують наявність укриттів у закладах освіти та житловому фонді

9 червня Київська обласна рада створила тимчасову контрольну комісію для перевірки укриттів в регіоні.

Про це повідомила у “Фейсбук” депутатка Київської обласної ради від “ЄС”, заступниця голови комісії Алла Шкуро.

За даними обласної влади, на Київщині функціонує понад 1800 укриттів.

За інформацією, на їх облаштування неодноразово виділялися кошти з бюджетів різних рівнів, надходить цільова допомога міжнародних партнерів.

“До мене, як депутата, часто звертаються мешканці області зі скаргами як на відсутність укриттів, так на їхній стан та доступність під час тривоги”, – розповіла депутатка Київської обласної ради від “ЄС” Алла Шкуро.

Ірпінь став першим містом області, де перевірили сховища. Загалом в Ірпені комісія перевірила десять укриттів, що розташовані у закладах освіти та житлових будинках.

“Стан їх дуже різний, є дійсно добре обладнані, надійні та сучасні, але поряд – приміщення з грибком та вологою, які потребують негайного ремонту. Очевидною є проблема доступу до укриттів. Особливо гостро це питання стоїть у закладах освіти, де адміністрація скаржиться на відсутність охорони, яка б могла забезпечувати порядок в таких укриттях. Вирішення цієї проблеми потрібно шукати негайно”, – запевнила заступниця голови комісії Алла Шкуро.

У планах комісії проведення таких інспекцій у всіх громадах області. Це допоможе нам скласти реальну картину з укриттями та знайти можливості вирішити існуючі проблеми. В першу чергу мають вирішити питання з укриттями в школах та садочках, щоб з 1 вересня заклади освіти могли повноцінно працювати.