Депутат від “ЄС” Титикало на регламентній комісії Київради поділився досвідом заборони ОПЖЗ в Київоблраді

Депутат Київської обласної ради (КОР) від “Європейської Солідарності”, адвокат Роман Титикало поділився з колегами із Київради досвідом відсторонення від повноважень депутатів, обраних від забороненої політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” (ОПЗЖ) за ініціативою фракції “ЄС” Київщини. Мова йде про вчорашнє засідання регламентної комісії Київради, яке пройшло з “половинчастим” успіхом. 

Про це депутат повідомив на своїй сторінці у “Фейсбук“.

“На засіданні регламентної комісії Київради ділився нашим досвідом заборони ОПЖЗ, розповідав колегам, як ми прийняли подібне рішення в Київська обласна рада і вже реалізуємо його на практиці за ініціативою фракції Європейська Солідарність Київщини!”, – написав депутат. 

Нагадаємо, що 17 жовтня Київська обласна рада виключила зі складу ради вісім депутатів від забороненої ОПЗЖ: Валерію Барановську, Тараса Ващішіна, Олександра Мутеля, Андрія Фещенка, Юрія Чередніченко, Ірину Швець, Олега Корбана та Валерія Ксьонзенка. Автором відповідного проєкту рішення виступив саме Роман Титикало.

У свою чергу, про результати засідання Постійної комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції по відповідному питанню в Facebook відписалася депутатка столичної міськради від фракції “Європейська Солідарність” Вікторія Пташник

Ця комісія розглянула два проєкти рішень: “щодо позбавлення депутатів від ОПЗЖ керівних посад в органах Київради” та “щодо призупинення повноважень депутатів від ОПЗЖ в Київраді”. 

За словами Пташник, перший документ було підтримано більшістю членів регламентної комісії. З другим проєктом складніше – його підтримали тільки два члена регламентної комісії Київради.

“Абсурд, але в Київраді комітет з правоохоронної діяльності і досі очолює ОПЗЖист”, – наголосила сьогодні, 1 листопада, народна депутатка від “ЄC” Ірина Геращенко під час брифінгу за участі Марини Порошенко та Вікторії Пташник. Також депутатки нагадали про ініціативи «ЄС» і в місцевих радах , і в ВР щодо заборонених партій.

Зазначається, що у парламенті зареєстровано постанову про відкликання з керівних посад представників ОПЗЖ 8348.

“Постанова 7694 про дострокове припинення повноважень депутатів заборонених партій у ВР. Законопроєкт 8089 мого авторства про встановлення юридичних наслідків для статусу народних депутатів і депутатів місцевих рад із врахуванням рішення РНБО і суду щодо заборони політичних партій. Жодна з цих ініціатив не виноситься на сесію. Чому? Бо ОПЗЖ залишаються партнерами влади по всім одіозним голосуванням”, – додала Геращенко.

За інформацією, 2 листопада відбудеться засідання Київради. Команда «ЄС» вимагатиме винести на розгляд сесії постанови про відкликання представників ОПЗЖ з керівних посад в комітетах.